Created with Sketch.

Коаліційна угода передбачає ліквідацію Комісії з захисту суспільної моралі. Церкви - проти

25.11.2014, 12:10

Учасники майбутньої коаліції новообраної Верховної Ради поставили собі завданням ліквідувати Національну експертну комісію з питань захисту суспільної моралі як державну інституцію.

Учасники майбутньої коаліції новообраної Верховної Ради поставили собі завданням ліквідувати Національну експертну комісію з питань захисту суспільної моралі як державну інституцію.

Про це йдеться у підпункті 2.3.4 розділу XV «Соціально-гуманітарна реформа» Коаліційної угоди, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Текст цього документа 21 листопада 2014 року підписали представники п'яти партій – «Блоку Петра Порошенка», «Народного фронту», «Самопомочі», Радикальної партії Олега Ляшка та «Батьківщини».

Крім цього, в тексті Коаліційної угоди немає жодної ініціативи, спрямованої на вдосконалення державно-церковних відносин, забезпечення свободи віросповідання та поліпшення умов для освітньої, духовної, соціальної та доброчинної діяльності церков і релігійних організацій.

“Ідея ліквідації Комісії з захисту суспільної моралі – це не реформа, а фактично лобіювання інтересів медіа-бізнесу”, – зауважив керівник Департаменту зовнішніх зв'язків Української греко-католицької церкви протоієрей Олекса Петрів.

За словами священика, якщо парламент дійсно хоче вдосконалити державне регулювання інформаційної сфери, тоді слід врахувати інтереси не тільки комерційних ЗМІ, але й зауваження батьківської громадськості, релігійних і просімейних організацій щодо відсутності інших ефективних механізмів захисту громадян, особливо дітей, від жорстокості, розпусти, зневаги до сімейних цінностей, релігійної ворожнечі та інформаційної війни, які руйнують українське суспільство.

Нагадаємо, що у жовтні 2014 року на засіданні Кабінету Міністрів було відхилено проект, що передбачав зміни до Закону «Про захист суспільної моралі» з метою ліквідації цієї Комісії. “І це не тільки демонстрація поваги до прохань, які надійшли від церковних ієрархів і релігійних лідерів. Це моя принципова позиція”, – заявив тоді Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк.

Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій послідовно відстоює необхідність збереження Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі. На думку глав конфесій, ліквідація Комісії призведе до того, що Закон України «Про захист суспільної моралі» не зможе виконуватись, а експертизи відповідних інформаційних матеріалів за заявами громадян стануть платними.

Вперше питання про ліквідацію НЕК з захисту суспільної моралі було порушене на урядовому рівні в рамках так званої “адміністративної реформи”, яку проводив режим Януковича наприкінці 2010 року. Відповідна норма президентського Указу досі залишається чинною, незважаючи на неодноразові звернення релігійної спільноти до керівництва країни.

 

Читайте також
Суспільство Митрополит ПЦУ прокоментував фрески зі зображенням політиків у соборі Луцька
Вчора, 17:24
Світові Кирил дорікнув росіянам за апатичність та незацікавленість у війні проти України
Вчора, 16:20
Міжконфесійне На Чернігівщині під час війни до ПЦУ приєдналося 28 громад УПЦ МП
Вчора, 16:01
Міжконфесійне Єрархи УПЦ МП, які не засудили неканонічні дії РПЦ, мають пояснити свою позицію, - експерт
Вчора, 15:08