Created with Sketch.

Командир полку "Азов" хоче перевірити законність будівництва церкви УПЦ (МП) біля Національного музею історії України

25.03.2015, 10:19

Народний депутат Андрій Білецький просить Департамент міського благоустрою та збереження природного середовища КМДА перевірити законність будівництва УПЦ (Московського Патріархату) релігійної споруди біля Національного музею історії України і, якщо будова стоїть там незаконно, вжити відповідних заходів.

Народний депутат Андрій Білецький просить Департамент міського благоустрою та збереження природного середовища КМДА перевірити законність будівництва УПЦ (Московського Патріархату) релігійної споруди біля Національного музею історії України і, якщо будова стоїть там незаконно, вжити відповідних заходів.

Про це KV стало відомо з відповідного депутатського запиту Андрія Білецького.

За його словами, до нього звернулися мешканці Подільського району столиці зі скаргами на незаконне встановлення релігійної споруди (церкви) на території Національного музею історії України.

"Судячи з даних скарг, кілька років тому представники Української Православної Церкви (Московського Патріархату) самовільно зайняли ділянку на території Національного музею історії України за адресою м.Київ, вул. Володимирська, 2, що є порушенням норм містобудівного законодавства і перешкоджає роботі державної установи ", - пише в запиті Андрій Білецький.

У зв'язку з цим нардеп попросив Департамент міського благоустрою та збереження природного середовища КМДА перевірити дані відомості і направити йому інформацію про те, надавався чи ні дозвіл на встановлення будівельного майданчика, тимчасових споруд (вагончиків) на земельній ділянці за вищевказаною адресою. Крім того, командир полку "Азов" наполягає на необхідності вжити заходів у разі виявлення порушень законодавства.

Генеральний директор Національного музею історії України Тетяна Сосновська зазначила, що біля музею дійсно вже кілька років ведеться церковна забудова, яка заважає роботі установи.

"Ця територія довгі роки була місцем відпочинку багатьох киян. Вже кілька років на залишках фундаменту Десятинної церкви ведеться будівництво, яке псує зовнішній вигляд музею і, до того ж, не має законних підстав ", - зазначила KV Тетяна Сосновська.

Нагадаємо, дерев'яна каплиця на території біля Національного музею історії України з'явилася в 2006 році. Тоді ж Головне управління з питань внутрішньої політики КМДА у листі, адресованому настоятелю релігійної громади УПЦ (МП) храму Різдва Пресвятої Богородиці архимандриту Гедеону повідомило, що "розміщення навіть тимчасових культових споруд будь-якої релігійної організації на земельній ділянці біля залишків фундаменту Десятинної церкви неможливо".

Згодом, у 2007 році, Генпрокуратура повідомила, що "проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва зазначеного об'єкта у Головному управлінні земельних ресурсів не зареєстровано. Дозволи на виконання будівельних робіт Управлінням Державного архітектурно-будівельного контролю не видавалося".

Як раніше повідомлялося в ЗМІ, давній конфлікт з приводу забудови неподалік Десятинної церкви загострився в 2011 році, коли столична влада вирішила відреставрувати її, але зупинилися на стадії вибору кращої концепції для реставрації. У тому ж році біля Десятинної церкви з'явилися будівельні вагончики, а дерев'яна каплиця УПЦ (МП) на фундаменті Десятинної церкви, вибудувана на цій території 10 років тому, перетворилася на бетонну споруду.

 

Читайте також
Культура Пам’ять первомученика Степана вшановують на третій день після Різдва
Сьогодні, 08:45
Світові "Духовник Путіна" успішно захистив дисертацію про розвал Росії
Вчора, 13:04
Міжконфесійне УГКЦ закликає до офіційного діалогу з ПЦУ, – Блаженніший Святослав
Вчора, 12:23
Суспільство 2025 рік на Прикарпатті стане роком Патріарха Володимира Романюка та митрополита Андрея Шептицького
Вчора, 12:02