Created with Sketch.

Комітет ВР з культури і духовності співпрацюватиме з Радою Церков

24.02.2015, 12:53

Парламентський Комітет з питань культури і духовності намітив напрямки співпраці з Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій.

Парламентський Комітет з питань культури і духовності намітив напрямки співпраці з Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій.

Обговорення з цього приводу відбулося під час розширеного засідання Комітету 19 лютого 2015 року у приміщенні Верховної Ради, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Голова Комітету Микола Княжицький запевнив присутніх релігійних діячів у бажанні налагодити постійну співпрацю з метою вдосконалення законодавства у сфері державно-конфесійних відносин.

“Настав час виконувати свої обіцянки. Настав час налагоджувати робочі відносини між Всеукраїнською радою Церков і релігійних організацій та Верховною Радою”, – заявив голова підкомітету у  сфері свободи совісті та релігійних організаційВіктор Єленський. Він зауважив, що нинішні представники влади повинні втілити у життя ті зауваження та пропозиції, які вони озвучували, перебуваючи в опозиції до попереднього режиму.

Патріарший намісник УПЦ Київського Патріархату митрополит Епіфаній (Думенко) підкреслив важливість у нинішній ситуації запровадити на офіційному рівні капеланську службу у Збройних Силах України, яка б дозволила священикам безперешкодно надавати душпастирську опіку українським воїнам.

Жвава дискусія відбулася стосовно критеріїв відбору та вимог до військових священиків, перед тим як допускати їх до служіння у війську.

Головуючий у ВРЦіРО, керівник Церкви адвентистів сьомого дня Віктор Алєксєєнко відзначив важливість виховання дітей високоморальними та гідними громадянами. Задля цього, як неодноразово наголошувала Рада Церков, парламент нарешті має законодавчо дозволити релігійним організаціям засновувати дошкільні, загальноосвітні та інші навчальні заклади.

Також під час засідання окрема увага була приділена Концепції державно-конфесійних відносин в Україні. І представники конфесій, і народні депутати погодилися з необхідністю ухвалення цього проекту у якості закону.

Керуючий справами Союзу євангельських християн-баптистів Віталій Матвіїв зауважив на відсутності злагоджених дій між органами влади у виробленні механізму направлення на альтернативну службу тих віруючих громадян, які не можуть захищати Батьківщину зі зброєю. Це питання особливо актуальне в світлі спроб притягнути до кримінальної відповідальності віруючих, які намагаються скористатися цим конституційним правом.

“Всі гілки влади сьогодні можуть дійти до порозуміння у тих питаннях гармонізації державно-конфесійних відносин, які потребують вирішення. Тим більше, що релігійний фактор є основним у ході агресії проти України”, – зауважив директор Департаменту у справах релігій і національностей Мінкультури Андрій Юраш.

При цьому єпископ ЦХВЄУ Михайло Паночко підкреслив: “Найбільша проблема нашої країни – хвороба корупції, тому державним мужам часто немає діла до моралі та добробуту громадян. Рік тому суспільство дало потужний сигнал на Майдані, що далі так робити неможна! Нам необхідно оздоровлення владних структур. Нас хвилює, що Верховна Рада часом абсолютно не прислуховується до голосу церков і релігійних організацій, які виражають думку значної частини українського суспільства”.

Він також запропонував об’єднати зусилля церков і влади у профілактиці та лікуванні поствоєнного синдрому серед військових і громадян з зони АТО, які стали свідками бойових дій.

У підсумку Комітет з питань культури і духовності вирішив найближчим часом опрацювати порушенні питання та законодавчі ініціативи, запропоновані членами ВРЦіРО.

Читайте також
Україна і світ Відомий сунітський учений записав звернення до мусульман України
Сьогодні, 18:03
Світові На благодійний аукціон виставили дві пляшки рідкісного бурбона з підписом Папи Франциска
Сьогодні, 17:16
Суспільство «Я мрію про повернення в Донецьк», - єпископ УГКЦ
Сьогодні, 16:46
Культура До музею у Рівному повернулися шість унікальних ікон
Сьогодні, 16:08