Created with Sketch.

Конфлікт між вірними УПЦ МП та ПЦУ біля Свято-Успенського собору на Полтавщині завершився опечатанням церкви

20.10.2024, 09:50

Ввечері 17 жовтня біля Свято-Успенського собору у Крюкові виник конфлікт між прихильниками Української Православної Церкви Московського Патріархату та Православної Церкви України.

За словами очевидців, представники релігійної громади ПЦУ намагалися отримати доступ до приміщень церкви після її переходу до ПЦУ. Втім, екскерівництво собору, що було від Української Православної Церкви МП, не давало їм такої можливості. На місці проводились слідчо-оперативні дії. Про це повідомляє Телеграф.

Прихильники та представники духовенства УПЦ МП під час конфлікту кричали «Феодосій — юда, геть з нашого храму». Мова йде про архимандрита Феодосія, настоятеля ставропігійної парафії преподобного Серафима Саровського ПЦУ.

Під час інциденту також стало відомо, що парафіяни Свято-Успенського собору, які захотіли залишитись з УПЦ МП, тепер молитимуться у приміщенні колишньої парафіяльної школи. Там і проходитимуть служби. Про це сказав колишній настоятель Свято-Успенської церкви Йосиф. За його словами, нині сам собор опечатаний поліцією.

У вересні цього року відбулася перереєстрація двох кременчуцьких храмів — Свято-Успенського кафедрального собору та Свято-Троїцького храму.

Троїцький храм, який підпорядковувався Українській Православній Церкві МП, нині перереєстрований під Православну Церкву України. Храм очолює настоятель ставропігійної парафії преподобного Серафима Саровського архимандрит Феодосій.

Раніше релігійна громада була під Українською Православною Церквою МП, але у січні 2023 року вирішила перейти до Православної Церкви України (ПЦУ).

Читайте також
Суспільство У Білій Церкві триває боротьба за монастир Марії Магдалини
20 жовтня, 12:31
Суспільство "УПЦ МП слід виконувати рішення суду", - очільник Полтавської ОВА про Свято-Троїцький храм в Кременчуці
20 жовтня, 13:00
Суспільство У Ромнах громаді ПЦУ відмовили у виділенні землі під храм
20 жовтня, 13:35
Суспільство Керівництво ПЦУ просить Полтавську ОВА заблокувати рейдерство Свято-Троїцького храму у Кременчуці
20 жовтня, 13:51