Created with Sketch.

Конфлікт з колишнім пастором став причиною рейдерського захоплення баптистської церкви в Сумах

13.04.2016, 09:51

Після спроби рейдерського захоплення приміщення баптистської Церкви Благодаті у Сумах, що сталася 12 квітня, тут цілодобово чергують вірні та поліція. Прихожани сподіваються на допомогу міської влади у вирішенні конфлікту, що склався навколо земельної ділянки, колись виділеної церковній громаді.

Після спроби рейдерського захоплення приміщення баптистської Церкви Благодаті у Сумах, що сталася 12 квітня, тут цілодобово чергують вірні та поліція. Прихожани сподіваються на допомогу міської влади у вирішенні конфлікту, що склався навколо земельної ділянки, колись виділеної церковній громаді.

Днями давній конфлікт навколо земельної ділянки, на якій вже багато років знаходиться Церква Благодаті, переріс у відкрите протистояння. В пообідню пору 12 квітня тридцять осіб спортивної зовнішності захопили будівлю церкви, почали виносити на вулицю речі, виймати вікна та двері, віддирати покриття зі стін. Чоловіки представились членами благодійної організації «Християнський духовний центр» та наполягали на тому, що вони є власниками земельної ділянки та можуть робити з майном, яке тут знаходиться, все що завгодно.

Правозахисник, представник громадської організації «Ліга захисту» Олександр Лазаренко, який був свідком цих подій, розповів у коментарі РІСУ: «Очолює організацію «Християнський духовний центр» Олександр Кмець, який притягувався до кримінальної відповідальності на Глухівщині. Він і керував процесом захоплення будівлі. Дуже імовірно, що на землю Церкви Благодаті поклали око забудовники». Правозахисник наполягає на тому, що члени цього благодійного фонду не мають жодного відношення до будь-якої конфесії, вони просто бізнесмени і, у разі отримання цієї земельної ділянки, тут буде не християнський духовний центр, як зазначено в акті на постійне користування земельною ділянкою від 2001 року, а житлові будівлі та інші споруди комерційного характеру.

«Завдяки спільним діям активної громадськості міста і церковної общини рейдери були витіснені, але очевидно, що повторні напади неминучі», - твердить Олександр Лазаренко.

Пастор Церкви Михайло Пимоненко пов’язує ці події із колишнім пастором Віктором Нечаєм. Після того, як три роки тому, Церква розірвала стосунки з ним, виявилося, що земельна ділянка, яку міська влада виділила для потреб Церкви, офіційно оформлена на благодійну організацію «Християнський духовний центр». «Віктор Нечай обманув і міську владу, яка виділяла землю саме нашій баптистській громаді, і самих прихожан»,- твердить Михайло Пимоненко.

Зі слів пастора, у 2014 році була спроба підпалу церкви, весь цей час лунали погрози та здійснювався тиск. А тепер конфлікт переріс у відкриту фазу.

«Ми кожного дня чекаємо нападу, разом із поліцією цілодобово чергуємо в приміщенні церкви. У розв’язанні цього конфлікту чекаємо на підтримку міської влади, просимо втрутитися депутатів і допомогти нам усім прийняти юридично правильне рішення», - говорить Михайло Пимоненко.

Перший крок до компромісу може відбутися 14 квітня під час засідання земельної комісії у сумській міській раді, на яке винесене питання конфлікту навколо цієї земельної ділянки.

РІСУ продовжує відстежувати ситуацію.

Фото: Олександр Петренко.

Читайте також
Суспільство Шістнадцятий мільйон грн за 12 днів: о. Макарій звітує і запрошує долучатися до 17го
Сьогодні, 18:35
Суспільство У мережі опублікований відеозапис, на якому священик РПЦ благословляє африканського найманця на вбивство українців
Сьогодні, 13:00
Суспільство Поліція здійснює досудове розслідування дій стендап-коміка Стенюка, який жартував про мусульман
Сьогодні, 12:30
Міжконфесійне Заява архиєреїв УПЦ МП до Синоду РПЦ може бути «корпоративним конфліктом» - Віктор Єленський
Сьогодні, 11:50