• Головна
  • Новини
  • Конституційна рада Франції підтримала заборону на носіння паранджі в публічних місцях...

Конституційна рада Франції підтримала заборону на носіння паранджі в публічних місцях

08.10.2010, 14:05
Конституційна рада Франції підтримала заборону на носіння паранджі в публічних місцях - фото 1
З невеликим уточненням Конституційна рада Франції 7 жовтня ухвалила законопроект, який забороняє носити жіночий мусульманський одяг, що повністю закриває обличчя, у громадських місцях і на вулиці.

Паранджа_1.jpgЗ невеликим уточненням Конституційна рада Франції 7 жовтня ухвалила законопроект, який забороняє носити жіночий мусульманський одяг, що повністю закриває обличчя, у громадських місцях і на вулиці. У текст закону було внесено лише одне уточнення: заборона не повинна діяти у місцях відправлення релігійних культів, навіть якщо вони відкриті для широкої публіки.

Закон з відповідним уточненням тепер повинен підписати президент Франції Ніколя Саркозі. У разі його підписання, як інформує видання «Кореспондент», закон набере чинності навесні 2011 року.

Підтриманий обома палатами французького парламенту, документ пропонує заборонити носіння у громадських місцях і на вулиці іранської паранджі, арабського нікаба і афганської бурки. Усі ці варіації жіночого мусульманського одягу закривають обличчя, залишаючи лише вузький проріз для очей. У законі написано, що за його порушення особа може бути оштрафована на 150 євро. Крім того, порушника можуть відправити на курси доброчесного громадянина.

Законопроект також передбачає штраф у розмірі 30 тисяч євро і рік ув’язнення для тих, хто примушуватиме жінок носити паранджу. Тим же, хто проводитиме аналогічні дії щодо неповнолітніх, загрожує вдвічі більший штраф.

Довідка:

Мусульманське співтовариство Франції є найчисленнішим в Європі і нараховує від 5 до 6 мільйонів осіб. Водночас, як зазначають у поліції, лише близько 1,9 тисяч жінок в країні носять одяг, що повністю закриває обличчя і тіло.

У червні минулого року Президент Франції Ніколя Саркозі, виступаючи перед французькими парламентарями, заявив, що паранджа принижує гідність жінок і "робить їх підневільними". Він підтримав ідею створення парламентської комісії, аби вирішити, чи варто вводити заборону на прилюдне носіння паранджі.

У травні парламент Франції ухвалив резолюцію, в якій носіння паранджі називають «нападом на гідність і рівність прав чоловіка і жінки». У ній також йдеться, що це «суперечить цінностям Республіки».

Пізніше міжнародна терористична організація Аль-Каїда пригрозила помститися Франції "усіма засобами і скрізь", якщо подібний закон буде ухвалений.

Подібний законопроект на сьогодні обговорюється в Іспанії, Бельгії та Голандії.