Київські митники вилучили з кількох міжнародних поштових відправлень ікону знаменитої Борисівської іконописної школи та 12 стародавніх автентичних предметів особистого благочестя та особистого вжитку археологічного походження. Прямували вони з Київщини та Тернопільщини до США.
Про це повідомили в Київській митниці, передає Київщина 24/7.
Експерти Національного музею історії України та Національного художнього музею України вже ідентифікували знахідки. Це, зокрема:
Обидві коштовні посилки за кордон відправляли мешканці Київщини.
Одинадцять же металевих предметів, що знаходилися у міжнародному відправленні, яке прямувало з Тернопільщини до США, експерти ідентифікували як:
Всі предмети мають культурну цінність.
Варто нагадати, що слобода Борисівка, де виготовлена ікона, колись – великий іконописний осередок на українській Слобожанщині, а нині – історико-культурне явище. Борисівські ікони вважаються унікальними завдяки оригінальності техніки іконопису, декору, іконографічного трактування.
З-поміж виявленого вирізняються три предмети:
Згідно з чинним законодавством України, на вивезення культурних та історичних цінностей за кордон потрібне відповідне свідоцтво Міністерства культури України. Такого дозволу митникам надано не було.
«Стосовно громадян, які відправляли старовинні артефакти за кордон, Київською митницею складено протоколи про порушення митних правил за ст. 473 Митного кодексу України. Культурні та історичні цінності вилучено до винесення судом рішення у справах», — йдеться у повідомленні.