Костелу Святого Миколая у Києві передали реліквії Матері Терези

17.11.2022, 17:16
Культура
Костелу Святого Миколая у Києві передали реліквії Матері Терези - фото 1
У київській парафії Святого Миколая 16 листопада відбувся подячний молебень до Божої Матері Остробрамської та урочисте внесення реліквій святої Терези з Калькутти, які відтепер постійно перебуватимуть у храмі.

Про це повідомляє CREDO.

Урочистість очолив Апостольський нунцій в Україні архиєпископ Вісвальдас Кульбокас.
На початку Меси архиєпископ Вісвальдас урочисто вніс до храму реліквії св. Терези з Калькутти, покровительки вбогих.

Мати Тереза особисто пов’язана з цією парафією: після трагедії на Чорнобильській АЕС вона відвідувала Київ, зокрема — каплицю на Святошині, де на той момент було єдине місце Богослужінь для католиків; а черниці заснованого нею згромадження працювали при парафії св. Миколая від самого її відновлення у 1990-х роках.

Нунцій публічно зачитав лист-підтвердження, що засвідчує автентичність отриманих парафією реліквій — частинок одягу святої.

Настоятель парафії о. Павло Вишковський повідомив, що відтепер при храмі двічі на тиждень годуватимуть бідних і малозабезпечених людей, а в нижній його частині у майбутньому планують створити центр духовно-психологічної допомоги для всіх постраждалих від війни. Громада покладає великі надії на заступництво Матері Терези також і в справі повернення свого храму.

— Оскільки влада нас обманула, не дотримавши жодного слова, зафіксованого у Меморандумі щодо повернення храму, я просив про молитву багатьох людей — зокрема і сестер Місіонерок Любові, до яких ми їздимо звершувати Службу Божу, — сказав о. Павло. — І якось сестра-настоятелька сказала: «Отче, вам у парафії потрібні реліквії святої Терези з Калькутти, і тоді храм точно повернуть вірним». Тепер, отримавши реліквії, ми просимо: нехай так станеться. Нехай наша багатостраждальна святиня буде якнайшвидше повернута парафії!

Після завершення Меси усі присутні могли вшанувати реліквії святої Терези з Калькутти.