Кожен п’ятий єпископ  УПЦ МП має будинок більш як 300 м² — «Слідство.Інфо»

Кожен п’ятий єпископ  УПЦ МП має будинок більш як 300 м² — «Слідство.Інфо» - фото 1
Кожен п’ятий єпископ Української Православної Церкви Московського Патріархат) має будинок у понад 300 квадратних метрів. В Українській Греко-Католицькій Церкві такий маєток має кожен шостий (4 з 23), а у Православній Церкві України кожен дев’ятнадцятий (3 з 57).

Про це йдеться у проєкті «Слідства.Інфо» «Золото церкви», повідмоляє "Громадське".

В межах проєкту зібрали з офіційних реєстрів інформацію про статки вищого духовенства трьох найвпливовіших в Україні церков та систематизували її в єдиній базі даних.

Як зауважила співавторка проєкту Євгенія Моторевська, 20 відсотків архієреїв УПЦ МП — це люди, які мають дуже значні статки, а їхні маєтки можуть сягати кількох тисяч квадратних метрів. Водночас інші 20%, за словами Моторевської, взагалі нічого не мають.
Також виявилося, що кожен п’ятий архієрей ПЦУ та УПЦ МП не має власного житла. В УГКЦ — це кожен третій.

Журналісти також вирахували, скільки в середньому припадає землі та нерухомості на одного представника вищого духовенства трьох найвпливовіших в Україні церков. Так, один єпископ УПЦ (МП) в середньому володіє 230 квадратами нерухомості, УГКЦ — понад 190 квадратами, ПЦУ — майже 114 квадратами. Щодо землі, то єпископи УПЦ МП та ПЦУ в середньому мають по пів гектара землі. Єпископ УГКЦ — удвічі менше.