Created with Sketch.

Країна Мрій Різдвяна організовує народні святкування у козацькому селищі «Мамаєва Слобода»

05.01.2012, 13:34

ЧЕТВЕРТА ЗИМОВА КРАЇНА МРІЙ РІЗДВЯНА 7 січня о 10:00 проводить народні гуляння з колядками, щедрівками, засіваннями та купанням в крижаній ополонці спільно з українськими козаками на «Мамаєвій Слободі».

ЧЕТВЕРТА ЗИМОВА КРАЇНА МРІЙ РІЗДВЯНА 7 січня о 10:00 проводить народні гуляння з колядками, щедрівками, засіваннями та купанням в крижаній ополонці спільно з українськими козаками на «Мамаєвій Слободі».

За словами організаторів, козацьким застільним гаслом Новорічних та Різдвяних святкувань на «Мамаєвій Слободі» є заклик прадідів, котрий латиною звучить буквально так – «Ерго бібамус», що по-козацьки означає: «Отже випиймо!» Панове товариство!

До програми святкувань, які розпочинаються 7 січня,  входить: куштування козацького колішу та печеного на вертелі кабана на відкритому вогні, а також дегустація традиційних хмільних українських напоїв козацької доби (вишняк, слив’янка, дулівка, медовуха)


-        Ярмарок майстрів

-        Різдвяні розваги для дітей та дорослих

-        Майстер-класи від народних майстрів

-        Співи біля вогнищ

-        Катання на санчатах

16:00 - Відкриття фестивалю «Країна Мрій Різдвяна».

-        Різдвяна Шопка

17:00 -  Виступ дитячого колективу "Райгородок"

18:00 – Різдвяний Зірковий вертеп (за участі відомих особистостей)

19:00 – виступ колективу «Божичі»

20:00 – виступ гурту «Воплі Відоплясова»

8 січня (неділя) – продовження 

ЧЕТВЕРТОЇ ЗИМОВОЇ КРАЇНИ МРІЙ РІЗДВЯНОЇ

10:00 - початок народних гулянь:

-     Куштування козацького кулішу та печеного на рожнах (вертелі) стокілограмового кабана на відкритому вогні, а також дегустація традиційних хмільних українських напоїв козацької доби (вишняк, слив’янка, дулівка, медовуха)

-     Ярмарок майстрів

-     Різдвяні розваги для дітей та дорослих

-     Майстер класи від народних майстрів

-     Співи біля вогнищ

-     Катання на санчатах

17:00  -  Різдвяна Шопка від Країни Мрій Різдвяної

17:30 – дитячий Різдвяний вертеп "Цвітень"

18:00 – виступ колективу «Фолькнери»

19:00 -  виступ колективу "Кросна"

20:00 – Dj O’Skrypka

13 січня (п`ятниця) – СТАРИЙ НОВИЙ РІК. МАЛАНКА.

18:00 – Усі, хто заздалегідь забронював традиційну українську хату або ж місця за столиком у «Шинку - коса над чаркою», матимуть гарну нагоду провести Старий Новий Рік в родинному колі в атмосфері середньовічної Наддніпрянської України, тобто послухати справжнісіньких щедрівників, які, співаючи, щиросердно побажають щастя, радості та достатку господарям та гостям.

Будуть відтворені стародавні обряди «Маланки» та «Кози».

19:00 – на ярмарковому майдані «Мамаєвої Слободи» народні гуляння.

14 січня (субота) – ВАСИЛЯ

10:00 – ярмарок народних майстрів;

11:00 - куштування козацького кулішу та печеного на рожнах (вертелі) стокілограмового кабана на відкритому вогні, а також дегустація традиційних хмільних українських напоїв козацької доби (вишняк, слив’янка, дулівка, медовуха)
-     Різдвяні розваги для дітей та дорослих

-        Майстер-класи від народних майстрів

-        Співи біля вогнищ

-        Катання на санчатах

12:30 - Майстер-клас із засівання, колядок та щедрівок
13:00 – різдвяна казка від знаного на всій вкраїні казкаря - Сашка Лірника.

14:00 – обряд «Кози» та відтворення сакрального дійства «Щедрування» та «Засівання» за участю фольклорних колективів.

16:00 - Усі, хто не полінувався, заздалегідь забронював одну із традиційних українських хат або ж місця за столиком у «Шинку - коса над чаркою», матимуть гарну нагоду провести Старий Новий Рік в родинному колі в атмосфері середньовічної Наддніпрянської України, тобто послухати справжнісіньких щедрівників, які, співаючи, щиросердно побажають щастя, радості та достатку господарям та гостям.

Будуть відтворені стародавні обряди «Маланки» та «Кози».

19  січня (четвер) – ВОДОХРЕЩА (ЙОРДАНЬ)

09:00 – 10:30 – в козацькій церкві «Покрова Пресвятої Богородиці» відбудеться Святкова Літургія.

10:00 – ярмарок народних майстрів

11:00 - Куштування куліша та печеного на рожнах (вертелі) стокілограмового кабана на відкритому вогні, а також дегустація традиційних хмільних українських напоїв козацької доби (вишняк, слив’янка, дулівка, медовуха)
12:30 –  народні гуляння:

-      усі бажаючі пірнути (шубовснути) в ополонку озера Красавиця, з якого бере початок річка Либідь, збираються на березі. Настоятель козацької церкви Покрова Пресвятої Богородиці освячує воду в ополонці та благословляє всіх, хто бажає зануритись в крижану воду.  В цей час лунають постріли з козацьких гармат та мушкетів – козаки символічно розстрілюють «нечисту силу», яка в цей час намагається «вистрибнути» з освяченої води. Козаки оголошують, що всі, хто прийняв купель в крижаній Хрещенській воді, тепер мають право позмагатись за «Орданський Орден» (вирізаний з криги хрест). Козацький Осавул ділить усіх присутніх на дві лави й роз`яснює правила дружньої сутички. Переможці отримують в нагороду символічний «Орданський Орден» та могорич (відро дулівки) від сторони, яка отримала поразку.
16:00 – продовження народних гулянь. Виконання колядок фольклорними колективами. На берег озера виноситься дідух, де потім відбувається веселе його спалення.

Святкування наповнені жартами, піснями та гарним настроєм. Про деталі святкової зимової програми «Ерго бібамус»! й можливість реєстрації та бронювання місць можна довідатись за тел. 361-98-48;   093-872-48-77 , або ж написати листа - mamayevasloboda@gmail.com

Читайте також
Світові Папа Римський побажав завершення війни в Україні у 2025 році
Вчора, 16:24
Міжконфесійне На Нікопольщині громада УПЦ МП офіційно перейшла до ПЦУ
Вчора, 15:54
Суспільство Рада визнала геноцид черкеського народу, вчинений Російською імперією
Вчора, 15:21
Світові Цукерберг дозволив представників ЛГБТ називати грішниками
Вчора, 13:36