Щорічний трудовий табір «Кале» організовує в Криму громада караїмів - народу особливої конфесійної приналежності, яка виникла на основі юдейства.
Літній трудовий табір в Кале проходить зазвичай в серпні. Однак цього року організатори заходу зіткнулися з перешкодами.
Місцеві органи влади звертають увагу на те, що «... трудовий табір створює непривабливий вигляд туристичного об'єкту», яким є фортеця Джуфт Кале. Караїми скаржаться, що чиновники заповідника без всяких попереджень і пояснень згорнули експозиції в караїмському будинку-музеї Фірковіча і в кенасі (молитовному будинку).
За їх запевненням, за 15 років роботи табору «Кале» було зроблено багато корисного: розчищені криниці, пораховані і описані пам'ятники на Балта Тіймез, створено музеї в будинку Фірковіча і в кенаса, опубліковано багато статей, книг, періодично видаються календарі і виходить караїмська газета, проведено конференції та форуми. Багато цікавих заходів проведено з дітьми: знайомство з історією, фортецею Джуфт Кале, з традиціями, кухнею народу. Проводились заняття з караїмської мови, конкурси малюнків, віршів, пісень на караїмську тематику. Діти завжди беруть участь у роботі з розчищення кладовища, прибирання приміщення, на кухні.
Оскільки екскурсії на Джуфт Кале платні, "правильно було б, щоб значна частина цих доходів витрачалася на підтримку фортеці в цілому", вважають представники громади караїмів з Мелітополя. "Туристи з цікавістю відвідували музеї в будинку Фірковіча і в кенаса. Яке ж право мали чиновники заповідника згорнути ці експозиції без всяких попереджень і пояснень? Та за це треба просити публічного вибачення перед караїмської громадою, а не брехливі пасквілі складати! Дякувати треба і низько кланятися тим ентузіастам, які працювали всі ці 15 років на Кале! " - обурюються караїми.
Проте представники малого народу вірять, що "Розум, Доброта, Справедливість візьмуть верх над чиновництвом, і караїми зможуть знову відвідати своїх предків на Балта Тіймез і приїхати на зустріч з друзями в шістандцятий трудовий табір на Кале". Тут поховані їхні предки (у 2009 р. знайдено родове кладовище Ялпачиков - 18 могил), а у багатодітній сім'ї Мангубі на Кале зростає Родовий дуб.