Created with Sketch.

Кримська єпархія ПЦУ по суті припинила існування, – митрополит Климент

16.11.2023, 16:38

Кримська єпархія Православної Церкви України в умовах спочатку анексії Криму, а потім повномасштабного вторгнення Росії припинила по факту своє існування.

Про це заявив митрополит Сімферопольський і Кримський Климент, повідомляє Крим.Реалії з посиланням на «Голос Криму».

«На момент початку повномасштабної війни в Криму залишалося діючих 7 парафій ПЦУ. Були певні обставини, які не дозволяли офіційно робити будь-які заяви, що стосувалися Української Церкви. Адже це було пов’язано з ризиками для життя священнослужителів, які ще залишалися на території Криму після 24 лютого 2022 року», – зазначив він.

Митрополит також наголосив, що тільки тепер, коли останній священик нафедрального собору святих рівноапостольних князя Володимира та княгині Ольги у Сімферополі залишив територію півострова і перебуває в безпечному місці, можна заявити вже офіційно, що «Кримська єпархія в умовах, спочатку незаконної окупації Криму, повномасштабної війни, розв'язаної РФ, припинила сутнісно своє існування».

«Основа причина цьому – священики та їхні родини повинні були виїхати з території Криму, бо вже була реальна загроза мобілізації їх до російської армії, надходили повістки», – розповів митрополит.

За його словами, священики Української Церкви в Криму, щоб уникнути отримання повістки та подальшої мобілізації, були змушені протягом року змінювати місце свого проживання.

«Але коли вже стала реальна загроза і прийшло усвідомлення, що вони вже не можуть жити на півострові, священики залишили Крим», – підсумував митрополит Климент.

У травні стало відомо, що в Сімферополі відбувається захоплення кафедрального собору Православної Церкви України.

Російське Міністерство майна та земельних відносин Криму заявило, що звільнення кафедрального собору Православної Церкви України в Сімферополі відбувається «на законних підставах».

У лютому 2022 року Верховна Рада України ухвалила рішення про передачу в державну власність майна кафедрального собору Святих рівноапостольних Князя Володимира та Княгині Ольги у Сімферополі.

У серпні 2020 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) звернувся до російської влади через утиски Православної Церкви України в Криму. Російська влада стверджує, що в Криму немає утисків за релігійною ознакою.

Читайте також
Суспільство Священик РПЦ покинув парафію та дружину й поїхав воювати в Україну
Сьогодні, 11:14
Суспільство Наші храми зруйнували за "наводкою" священиків УПЦ МП, - митрополит Сергій (Горобцов)
16 листопада, 14:04
Суспільство В Одесі ТЦК спочатку "мобілізував" священика УПЦ МП, а потім "демобілізував"
16 листопада, 14:49
Суспільство В Івано-Франківську вперше з початку війни встановлять різдвяну ялинку
16 листопада, 14:04