Кримськотатарська молодь піднялася на Чатир-Даг у пам'ять про жертви геноциду кримських татар

18 травня, 09:31
Держава
Кримськотатарська молодь піднялася на Чатир-Даг у пам'ять про жертви геноциду кримських татар - фото 1
З 2006 року перед жалобною для кримськотатарського народу датою 18 травня кримськотатарська молодь піднімається на гору Чатир-Даг, щоб вшанувати пам'ять предків, які загинули під час депортації і за весь час, поки кримськотатарський народ не міг повернутися на історичну батьківщину до Криму.

У сходженні взяли участь близько тисячі осіб

Винятком стали 2019 і 2020 роки, коли обидві дати припали на священний для мусульман місяць Рамадан. Цього року молодь відновила традицію і знову піднялася на вершину Чатир-Дага. Частина активістів піднімалася іншим маршрутом, оскільки не погодила сходження із владою, інформують Крим.реалії.

Учасники сходження здійснили на вершині гори намаз

18 травня в Україні та світі згадують про жертв депортації кримськотатарського народу з Криму в 1944 році. У цей день з півострова був відправлений перший ешелон кримських татар. Загалом було депортовано близько 200 тисяч осіб. У цей день проходять жалобні заходи пам'яті жертв депортації кримськотатарського народу з Криму. Згідно з постановою Верховної Ради України, день 18 травня оголошено Днем пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

Учасники сходження провели молебень за загиблими