Кураєв назвав Пєскова брехуном та спростував його твердження: “Росія ніколи не нападала”

Кураєв назвав Пєскова брехуном та спростував його твердження: “Росія ніколи не нападала” - фото 1
Прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков 25 грудня 2021 року заявив, що Росія ніколи ні на кого не нападала першою. Те саме він повторив 20 лютого 2022 року: «Росія ніколи ні на кого не нападала першою і навіть не хоче вимовляти слово “війна”, переживши стільки конфліктів”

У відповідь на ці заяви опальний протодиякон РПЦ Андрій Кураєв зауважив у своєму блозі, що “усі країни вели війни по всьому периметру своїх кордонів із усіма своїми сусідами без винятків”, та навів довгий перелік війн, які починала Москва, повідомляє Релігійна правда.

«Люб’язна Батьківщина наша з усіх боків оточена ворогами», – повідомляв місіонер алтайцям у роки Кримської війни (прот. Василь Вербицький. Катихізичне повчання про Бога єдиного але троїчного в Особах // З духовної спадщини алтайських місіонерів. Новосибірськ 1998, с. 53). Про те, що це пов’язано із прагненням «любовної Вітчизни» розширюватися на всі боки, він промовчав», – зауважив Кураєв.

Згадки про військові інтервенції Московського царства Кураєв розпочав з першого російського царя: “Від 1545 до 1552 року відбуваються три казанські походи Івана Грозного. Казанське ханство захоплене”.

Далі Кураєв згадав про три черемісські війни, завоювання Астраханського ханства, похід на Північний Дагестан, вторгнення у Лівонські землі, кримські походи, “підкорення” Сибіру, російсько-китайський конфлікт, війни зі Швецією і Реччю Посполитою, персидський похід тощо.

“Перелік російсько-радянських агресій можу продовжувати ще на сторінках на п’ятнадцяти”, – написав Кураєв.

“Але що до того брехунам на державній службі. Пісков саме брехун. Ну не може ж він бути настільки неосвіченим, щоб не пам’ятати, що саме Петербург сколотив п’ять антинаполеонівських коаліцій для війни проти Бонапарта дуже далеко від російських кордонів – в Італії, Швейцарії, Австрії, Пруссії”, – додав він.