Cвященнослужителі, як громадяни України, мають право брати участь у перегонах. Однак використання з політичною метою релігійних переконань людей є порушенням етичної складової закону.
«Звичайно, якщо на це дивитися у морально-етичній площині, у багатьох селах авторитет священика має значний вплив. Тому цілком можливі зловживання. У випадку, якщо десь у якомусь селищі виборці вбачають у випадку агітації перебільшення, ця справа має бути вирішена через суд», – акцентував О. Черненко.
Більш суворим є ставлення Комітету виборців до священиків, котрі не є громадянами України. Як відомо, останні не мають права ні ставати кандидатами у перегонах, ні агітувати за будь-кого з кандидатів. За словами Олександра Черненка, незалежно від того, скільки років служитель живе і працює в Україні, виборці зобовязані повідомляти комітет про факти агітації священиком.
«За законом про вибори, якщо священик-іноземець агітує, до нього слід застосовувати норми, як до будь-якого іноземця. Потрібно писати скаргу в комісію, надавати попередження тим, хто агітує та звертати їхню увагу на їхні внутрішні церковні правила».
Скільки саме священнослужителів беруть участь у цьогорічних місцевих виборах у Комітеті виборців поки що не підрахували.