Лавров заявив, що США створили "розкольницьку" ПЦУ та мають плани щодо “канонічної території Сербської Православної Церкви”

Лавров заявив, що США створили "розкольницьку" ПЦУ та мають плани щодо “канонічної території Сербської Православної Церкви” - фото 1
Відповідальність за нібито “створення розкольницької і безправної церковної структури” — Православної Церкви України (ПЦУ) — в першу чергу “несе офіційна влада США”.

Про це заявив міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров в інтерв’ю російському федеральному телеканалу з нагоди 55-річчя митрополита Волоколамського Іларіона (Алфеєва), пише УНН.

“На поверхні це підноситься як рух за те, щоб кожен православний народ мав право вибору. Ми всі прекрасно знаємо, як створювалася Православна церква України. Це не просто ініціатива Константинопольського патріарха Варфоломія. Вона прямо продиктована США. Вони, за великим рахунком, цього не приховують, — сказав Лавров. — Спеціальний посланник з питань свободи віросповідання, призначений за минулої адміністрації США, робив речі, прямо протилежні своєму мандату: підривав свободу віросповідання, нав’язуючи організаційні параметри, висловлюючись бюрократичною мовою, різним помісним церквам. Руйнуючи єдність православних Росії та України, створюючи там розкольницьку, безправну, по суті справи, Церкву”.

Як вирішив заявити російський міністр, те ж саме відбувається в відношенні “канонічної території Сербської Православної Церкви”.

За його словами, у Росії нібито є чітке розуміння того, що “дії Константинополя, які безпосередньо маніпулюються з Вашингтона, не мають нічого спільного з ідеалами православ’я, з тими традиціями, на основі яких завжди було організовано взаємодію помісних Церков”.

“Цілком підтримуємо РПЦ. У нас багато спільних проектів по роботі зі співвітчизниками. Парафії РПЦ в інших країнах опікуються величезна кількість прихожан. Це додаткові можливості підтримувати людей, які хочуть зберігати зв’язок зі своєю батьківщиною”, — заявив глава МЗС РФ.