Луцька лютеранська кірха засіяла. На черзі римо-католицька катедра

10 листопада, 20:31
Суспільство
Луцька лютеранська кірха в новому освітленні - фото 1
Луцька лютеранська кірха в новому освітленні
Джерело фото: Волинські новини
Фасад та боки лютеранської кірхи у Луцьку прикрасило нове триярусне освітлення, яке складається з економних лед-ламп.

Вечірньої пори луцьке Старе місто має геть інакший вигляд, ніж удень, — розповідають Волинські новини. Добре знані кожному пам’ятки архітектури темної пори доби дещо втрачають привабливість, адже перетворюються лише на силуети на тлі неба. Яскравим прикладом цього є лютеранська кірха. Відсьогодні ж споруда нагадує справжній середньовічний замок. Усе це завдяки сучасній архітектурній підсвітці, яка запрацювала з вечора 5 листопада.

Луцька лютеранська кірха в новому освітленні - фото 61482
Луцька лютеранська кірха в новому освітленні

 

Майже 170 світильників організовано у триярусну схему (фасад та боки будівлі мають незалежні реле): їх можна вибірково вмикати та налаштовувати кольоропередавання, формуючи таким чином нові варіанти освітлення. Світло вмикається автоматично – за це відповідають астрономічне реле, яке відслідковує схід та захід сонця, та реле-таймер. Тож фасад буде освітлюватися відповідно до положення небесного світила (орієнтовно з 18 до 6 ранку), а боки – з 18 до 1 години ночі.

«Ми почали зі Старого міста, адже тут сконцентровано унікальні пам’ятки, які, на великий жаль, звечора стають зовсім непривабливими, — розповідає радник міського голови Ігор Поліщук. — Бачимо, наскільки змінює будівлю професійна якісна підсвітка – вона має просто чудовий вигляд! До того ж, старовинний шарм нікуди не зникає, а навпаки – підкреслюється. Найближчим об’єктом, який будемо підсвічувати у такий самий спосіб, стане собор Св. Петра і Павла – пам’ятка національного значення. А далі потрібно попрацювати над підсвіткою перлини нашого міста – Замку Любарта».

Кірха без освітлення - фото 61481
Кірха без освітлення

 

Лютеранська кірха в Луцьку була збудовано у 1906 році. З часу побудови вона виконувала роль одного з головних храмів німецьких колоністів Волині. Після Другої світової війни, коли німецької лютеранської громади не стало, храм почав занепадати. В радянські часи вона належала різним установам, головно архіву. У 90-х роках тут відновилося релігійне життя.

Луцька лютеранська кірха в новому освітленні - фото 61484
Луцька лютеранська кірха в новому освітленні

 

Луцька лютеранська кірха в новому освітленні - фото 61485
Луцька лютеранська кірха в новому освітленні

 

Луцька лютеранська кірха в новому освітленні - фото 61486
Луцька лютеранська кірха в новому освітленні

 

Луцька лютеранська кірха в новому освітленні - фото 61483
Луцька лютеранська кірха в новому освітленні