Після проведення реставраційних робіт в експозицію Музею Волинської ікони повернули художній твір "Воздвиження Чесного Хреста", який був написаний в першій половині 17 століття.
Про це повідомили на сторінці музею, передає Суспільне.
Два художники реставратори відновлювали ікону понад рік.
Музейники розповіли, що ікона з'явилася у фонді в 1981 році. Учасники експедицій з обстеження храмів знайшли її в селі Верхнів колишнього Іваничівського району. Автор твору – "Волинський іконописець 1630 року".
Стан ікони був "аварійним", – зазначили в музеї. Найбільше від часу постраждала нижня частина твору.
У центрі ікони зображений Патріарх Макарій з великим чотириконечним хрестом. Обабіч нього на амвоні – два диякони. Хрест підтримують два архиєреї: єрусалимський єпископ Киріяк та митрополит Захарій.
В музеї зазначили, що в іконі, як і в інших творах майстра, велика роль відводиться архітектурі. Масивні споруди з центральним храмом, двома вежами і дзвіницею з підвішеним дзвоном з’єднані високими стінами.
Після завершення усіх реставраційних робіт твір представлений в окремому залі музею.
Торік в серпні до музею повернули відреставрований класичний вівтар костелу 17 століття. Його знайшли у 1986 році на горищі православного храму села Борочичі колишнього Горохівського району.
Музей волинської ікони в Луцьку, відділ Волинського краєзнавчого музею, відкритий у серпні 1993 року. Це єдиний в Україні музей, який представляє самобутню регіональну школу волинського іконопису. Збірка музею нараховує більше 1,5 тис. пам’яток сакрального мистецтва.