Луганські єпископи УПЦ МП зустрілися з ватажком "ЛНР", якого назвали "главою республіки"

Луганські єпископи УПЦ МП зустрілися з ватажком "ЛНР", якого назвали "главою республіки" - фото 1
13 липня на території окупованої Луганщини місцеві єпископи УПЦ МП зустрілися з ватажком бойовиків так званої "ЛНР" Леонідом Пасічником.

Про це повідомляє сайт Ровенківської єпархії УПЦ МП, передає ТСН.

У прес-службі єпархії зазначили, що спілкування з терористом "пройшло у теплій атмосфері єдності та взаєморозуміння".

Прес-служба єпархії без лапок називає терориста "главою республіки", визнаючи таким чином його владу. У релізі зазначається, що зустріч відбулася "з метою зміцнення та розвитку церковно-державних відносин у регіоні".

"Це була перша зустріч, під час якої керівник Республіки особисто познайомився з архиєреями, які несли служіння на території ЛНР. Спілкування пройшло у теплій атмосфері єдності та взаєморозуміння", – оригінальний текст цитати на сайті, де псевдоутворення на окупованій Луганщині та "посада" бойовика Пасічника вказані без лапок.

Зазначимо, що на території Луганської області є три єпархії УПЦ МП – Луганська, Сєвєродонецька та Ровенківська. На опублікованому фото видно, що на зустрічі з терористом Пасічником були присутні всі три керівники цих єпархій та їхні вікарії. Проте подією "похвалилася" лише Ровенківська єпархія. На інформаційних ресурсах двох інших єпархій про зустріч не згадується.

Про вихід луганських єпархій зі складу УПЦ МП напряму до РПЦ не оголошували ні її керівники, ні Кирил. Юридично вони досі визнають зверхність митрополита Київського УПЦ МП Онуфрія, хоча Ровеньківська єпархія та Луганська відмовилися поминати його під час Богослужіннь. Ці єпархії також не погодилися з постановами Помісного Собору та заявили про вірність керманичу РПЦ Кирилу.

Як повідомлялося, 27 травня, Помісний Собор УПЦ МП засудив війну в Україні й заявив про "повну самостійність і незалежність", а також висловив незгоду з позицією Кирила.