Лукашенко вважає, що його вороги готують автокефалію Білоруської Церкви

26.06.2021, 07:36
Світові
Лукашенко вважає, що його вороги готують автокефалію Білоруської Церкви - фото 1
Самопроголошений президент Білорусії Олександр Лукашенко заявив, що противники нинішньої влади хочуть оголосити автокефалію Української Православної Церкви.

Про це повідомляє Інтерфакс-релігія.

"Перевіреним шляхом йдуть - оголошення автокефалії. Листи пішли в Константинополь, листи пішли до нашого Патріарха, він про це мені говорив. Та й тут ми бачимо вже цей розворот. Ми повинні зробити все, щоб головне наше достоїнство - міжконфесійний мир - зберегти в Білорусі ", - сказав Лукашенко під час відвідування Жировичського монастиря.

Лукашенко з жалем констатував, що Білорусія переживає неспокійні часи.

"Не буду конкретизувати. Просто нагадаю, що на тлі цієї пандемії, як її назвали, нас спробували спочатку розхитати і, як сьогодні вже видно, зламати. І навіть не поставити на коліна. Все йшло до того, щоб ми зникли як держава і народ ", - підкреслив він.

"Спочатку бліцкриг, який не вдався, потім загравання з народом (квіточки та інші богохульства). На жаль, і храми були підключені до цього. Була спроба підключити майже всі католицькі, і багато піддалися на це. І у нас серед православних були певні хитання, з якими на сьогоднішній день і владика, і Православна Церква впоралися. Це того варте, заспокоюватися не можна ", - сказав він.

Після цих невдалих спроб зламати країну зовнішні сили перейшли до найпотужнішої інформаційної атаки і економічного придушення, заявив Лукашенко.

"Залишився останній етап - інтервенція", - резюмував він.