Created with Sketch.

Львівські чиновники не робитимуть жодних кроків, аби ускладнити життя Московському Патріархату, - депутат міськради

05.07.2022, 09:08

Заборона УПЦ МП на території Львова має декларативний характер і на діяльність релігійної організації ніяк не вплине.

Такої думки дотримуються і церковні діячі, і депутати, і чиновники Львівської міської ради, з якими поспілкувався "Еспресо.Захід".

У Львівській єпархії УПЦ МП досі не сформували позиції щодо рішення депутатів міськради заборонити діяльність релігійної організації на території громади. Завідуючий канцелярією диякон Віктор Палажченко каже, що над офіційним пресрелізом із цього приводу вже працюють. Однак поспішати нема причин, адже коментар міського голови Андрія Садового переконав церковників – ніяких санкцій щодо них застосовувати не будуть.

За ухвалу "Про заборону діяльності УПЦ МП та УПГКЦ "Група Догнала" на території Львівської МТГ" депутати проголосували на сесії міськради 30 червня. Відразу ж після засідання міський голова наголосив, що рішення має декларативний характер.

"Це – політичне рішення. Його одностайно підтримали всі депутати міської ради, і тепер це рішення ми скеровуємо президенту, голові Верховної Ради, уряду. Бо виключно державні органи влади регламентують діяльність релігійних організацій. Я категорично проти будь-якого самоуправства, у всіх таких моментах повинен працювати закон", – заявив міський голова і закликав усі християнські конфесії об'єднатися в одну.

Те, що рішення є передусім політичним, у коментарі "Еспресо.Захід" визнав і голова фракції "Європейська солідарність" Петро Адамик.

"Ми як представники громади дали зрозуміти, що громада не потерпить ці організації на території міста. Як декларативна ухвала, що виражає волю громади, вона мала право на життя. Це – правильна ухвала, хоча дещо виходить за межі нашої компетенції", – зазначив депутат.

А от хто, керуючись ухвалою, міг би пришвидшити відхід Московського Патріархату зі Львова, каже Адамик, то це чиновники міськради.

"Виходячи з цієї ухвали, чиновники Львівської міської ради можуть відмовляти Московському Патріархату в користуванні землею – на виконання рішення сесії, відключити опалення – якщо комунальне, відключити через комунальний "Львівводоканал" воду. Так чиновники можуть продемонструвати своє ставлення, якщо захочуть у це вплутуватись. Насправді є багато методів впливу, якщо міський голова не скаже це саботувати (бо такі випадки теж мали місце)", – наголосив Петро Адамик.

"Вплутуватись" серед чиновників ніхто не планує. У пресслужбі Львівської міської ради в коментарі "Еспресо.Захід" наголосили, що припиняти подачу води чи тепла установам Московського Патріархату ніхто не планує, також без проблем продовжуватимуть право на користування землею для УПЦ МП. Усі санкції проти "забороненої" релігійної організації полягатимуть, як і сказав міський голова, в надсиланні листів у органи державної влади.

Читайте також
Суспільство "Росія мілітаризувала релігію", — Глава УГКЦ
Вчора, 09:45
Суспільство У Львові родини військовополонених нагадали про тих, хто зустріне Різдво у катівнях
05 липня, 10:10
Суспільство В Україні йде «розтерзання» РПЦ, - Путін на підсумковій прес-конференції
05 липня, 15:34
Суспільство Після допиту в СБУ Бойко прозрів і вибачився за заяву про "радикалів, які забороняють мову і Церкву"
05 липня, 09:00