Created with Sketch.

Львівські митці представили своє бачення „Відтворення Раю”

19.03.2010, 14:55

Молоді, але вже відомі львівські митці – Наталія Русецька, Ярина та Данило Мовчани представили виставку «Відтворення Раю», відкриття якої відбулося 18 березня у Львівському музеї історії релігій. За задумом самих митців, виставка не випадково експонується в час Великого посту, котрий у християнському розумінні є особливою нагодою до покаяння та оновлення, без яких неможливе «Відтворення Раю».

ЛЬВІВ — Молоді, але вже відомі львівські митці – Наталія Русецька, Ярина та Данило Мовчани представили виставку «Відтворення Раю», відкриття якої відбулося 18 березня у Львівському музеї історії релігій. За задумом самих митців, виставка не випадково експонується в час Великого посту, котрий у християнському розумінні є особливою нагодою до покаяння та оновлення, без яких неможливе «Відтворення Раю».

Саме ця тематика відображена у роботах митців, де кожен у свій спосіб намагався виствітлити власне бачення Раю. Данило Мовчан та Наталія Русецька орієнтувалися на Біблійні розповіді та апокрифічні образи, представляючи світ духовний. Натомість, Ярина Мовчан доповнила виставку тематикою буденного життя — світу матеріального, який однак має певну знаково-символічну сутність. Центральною в експозиції стала ікона «Розп’яття» Наталі Русецької, оскільки ця подія символізує кульмінацію Великого посту.

«Разом думали над концепцією і зійшлися на одному: що у всіх роботах є спільна тема – спроба відтворення гармонії між особистісним, духовним, зовнішнім та буденним», — зазначив на відкритті виставки Данило Мовчан. Художник також зізнався у тому, що вони не до кінця уявляли, як роботи будуть сприйматися в поєднанні. Лише коли принесли їх до музею і зробили експозицію, побачили, як добре вони відповідають темі виставки та узгоджуються між собою в експозиційну цілість.

У своєму виступі на відкритті виставки Роман Василик, завідуючий кафедри сакрального мистецтва Львівської національної академії мистецтв, наголосив: «Роботи, які тут представлені, можливо не сьогодні, а завтра, в майбутньому, будуть елементами оздоблення наших церков». На його думку, учасники виставки мислять на перспективу, бо їхня творчість випереджує вимоги нинішнього часу. У свою чергу, Юрій Островський, завідуючий кафедри реставрації ЛАНМ, звернув увагу на цілісність такої виставки, де кожен на індивідуальному рівні розкрив спільну задуману тему.

На думку мистецтвознавців, у роботах молодих митців виявляються сучасні напрями сакрального мистецтва, але і відчуваються традиції львівської школи малярства. У творах Ярини Мовчан вгадується відгомін стилю Марії Приймаченко. Твори вражають насамперед своєю кольористикою.

 

Довідка:

Данило Мовчан народився у Львові 1979 року. 2000 року закінчив Львівський коледж декоративно-ужиткового мистецтва ім. І. Труша (відділення реставрації), 2006 р. — Львівську національну академію мистецтв (відділення сакрального мистецтва). Займається майже виключно сакральною тематикою. Неодноразово був учасником як персональних, так і групових виставок. Твори знаходяться в церквах та приватних колекціях України, Білорусі, Польщі, Німеччини, Канади.

Його дружина – Ярина Мовчан народилася у Львові 1982 року. 2003 року закінчила Львівський коледж декоративно-ужиткового мистецтва ім. І. Труша, 2009 р. — Львівську національну академію мистецтв. Працює у галузі сучасного текстилю та живопису.

Наталія Русецька народилася 1984 року у м. Хмельницькому. 2008 року закінчила Львівську національну академію мистецтв (відділення сакрального мистецтва). Учасниця творчого об’єднання „Кактус”. Займається сучасним сакральним мистецтвом.

Читайте також
Світові Підбиваючи підсумки року, Кирил згадав свій внесок у війну в Україні
Сьогодні, 13:09
Суспільство Патріарх УГКЦ розповів, як молиться під час ракетних обстрілів
Сьогодні, 12:29
Суспільство Олександру Усику заборонили на ринзі цілувати хрест
Сьогодні, 12:18
Суспільство РПЦ виступила проти багатоженства на Росії
Сьогодні, 11:46