Львівський суд звільнив від покарання пастора-педофіла

Пастор церкви євангелістів у Сколе Петро Височанський отримав вирок за розбещення неповнолітнього хлопця у Львові. Слідство довело, що чоловік розбестив 14-річного юнака, однак суд звільнив його від покарання.

Про це повідомляє Zaxid.net.

Нагадаємо, 20 серпня цього року на парковці біля «Епіцентру» на вул. Хмельницького 47-річний Петро Височанський заманив 14-річного юнака у машину, попросивши допомоги у налаштуванні мобільного зв'язку в телефоні. Коли юнак сів в автомобіль, Височанський почав його мацати, розповідав йому історії сексуального характеру. Потім Височанський запропонував хлопцю 500 грн, якщо той вдовольнить його сексуальні потреби.

Хлопець записав розмову з Петром Височанським на диктофон, одразу викликав поліцію. Правоохоронці затримали 47-річного чоловіка за кілька хвилин після виклику. У відділку поліції чоловік зізнався, що чіплявся до підлітка. Мати хлопця потім розповідала журналістам, що сподівається на справедливе покарання для педофіла.

Як йдеться у судовому вироку за 8 жовтня, Петро Височанський уклав угоду про примирення з 14-річним підлітком. Той, своєю чергою, заявив, що Височанський компенсував йому моральну і матеріальну шкоду. Юнак був не проти, щоб Височанського звільнили від покарання.

Відтак суддя Роман Грицко затвердив укладену між Височанським та його жертвою угоду про примирення. Суд призначив чоловікові два роки обмеження волі і одразу звільнив його від покарання, встановивши рік іспитового терміну.

Зазначимо, що Петро Височанський є пастором Української церкви християн віри євангельської-п’ятидесятників у місті Сколе.

Як стало відомо РІСУ, Львівське обласне об’єднання церков Української Церкви Християн Віри Євангельської ще 22 серпня прийняло заяву з цього приводу.

"Ми як Церква з болем переживаємо цю ситуацію і будемо сприяти в розслідуванні цієї справи", — йдеться у заяві за підписом старшого пресвітера об'єднання Володимира Якиміва. — "Ми відкрито заявляємо, що дії, у яких підозрюють Петра В., не відповідають статусу священнослужителя і у випадку доведення його вини мають бути покарані відповідно до закону. З нашої сторони готові надавати всю необхідну допомогу для встановлення правди".

У вересні відбулося засідання Обласної пресвітерської ради УЦХВЄ, на якому було прийняте рішення щодо відсторонення вищезгаданого священнослужителя від звершення пасторського служіння.

"Для нас як для Церкви вірність євангельським принципам правди, відкритості і готовності викривати будь-яку темряву є фундаментальними у служінні людям і Богу", — запевнили в об'єднанні. Також за результатами суду готується ще один документ від Церкви.