До свята Христового Воскресіння у Національному музеї у Львові ім. Андрея Шептицького експонується виставка творів іконопису ХV – поч. ХІХ ст. «Від Тайної вечері до Воскресіння», урочисте відкриття якої відбулося 30 березня.
У своїй практиці музей уже не перший рік напередодні свята Великодня презентує збірку нововідреставрованих ікон. Цього разу виставлено 112 творів, що репрезентують п’ять тематичних груп, об’єднаних подіями Страсного тижня та Воскресіння Христового: Тайна вечеря, Розп'яття з пристоячими, Плащаниці, Воскресіння та алегоричне зображення Христа-Виноградаря як символіко-богословського осмислення Євхаристії.
Урочисте відкриття розпочалося з виступу генерального директора Національного музею Ігоря Кожана. У вступному слові він зазначив, що підготовка до цієї виставки тривала понад два роки. До клопіткої праці долучилися реставратори майстерень тканини та темперного і олійного малярства, аби шедеври українського іконопису представити у їх найкращому вигляді.
Із привітанням виступив архиєпископ Львівський УГКЦ Ігор (Возньяк). Він подякував працівникам музею за підготовку виставки та поділився своїми враженнями: «Експоновані твори є духовні та глибоко-мистецькі. Навіть у своїх примітивних, простих розмальовуваннях вони натхненні, тому ми дістаємо духовне наповнення від їх споглядання».
Куратор виставки Марія Гелитович, завідувач відділу давнього українського мистецтва музею, наголосила у своєму виступі на мистецькій вартості представлених пам’яток, багато з яких є раритетами в історії українського іконопису, (це, зокрема найдавніші ікони Страстей Господніх та Розп’яття з пристоячими з ХV століття). За винятком поодиноких творів, усі пам’ятки експонуються вперше. Представлені ікони показують іконографічно-композиційні схеми кожного з пропонованих сюжетів та презентують певні історико-мистецькі періоди та стилі.
Виставку можна оглянути до 18 травня 2010 р. у центральному корпусі музею на просп. Свободи, 20.
Світлини Юрія Гелитовича