Львівському гарнізонному храму меценат подарував унікальні стародруки та ікону XVII століття

Львівському гарнізонному храму меценат подарував унікальні стародруки та ікону XVII століття - фото 1
У День святого Миколая Гарнізонний храм святих апостолів Петра і Павла, що у Львові, отримав у подарунок від мецената Олександра Свіщова унікальні стародруки та ікону святого Миколая, створену на початку XVII століття.

Про це повідлмляє Дивись.info.

«Гарнізонний храм апостолів Петра і Павла є важливою духовною святинею Львова. Це місце сили для наших військових. Хочеться, аби храм був магнітом міста, куди із задоволенням будуть приходити туристи і львів’яни. Старовинні друкописи, в яких є згадки про Гарнізонний храм, та ікони будуть розміщені у підземеллі, і кожен відвідувач зможе оглянути та дізнатись багато цікавих фактів про історію святині», – каже Олександр Свіщов.

Храм отримав унікальні подарунки. Один із перших стародруків – настанови для чернечого життя «Цвітник священноінока Авви Дорофея», виданий у Києво-Печерській лаврі у 1652 році. Окто́їх (грец. Ὀκτώηχος «восьмигласник», «голос») – богослужбова книга, яка містить в собі чинопослідування вечірні, повечір’я, утрені та Літургії. Видано у друкарні Ставропігійського братства Михайлом Сльозкою у 1643-1644 рр.

«Ікона Святого Миколая і справді дуже унікальна для нас – священнослужителів. Ми часто молимось саме до святого Миколая за здоров’я наших військовослужбовців та за мир в країні. Дякуємо благодійникам за такий чудовий сюрприз для храму у цей прекрасний день», – каже настоятель Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла о. Тарас Михальчук.

На заходів був присутній голова Львівської обласної державної адміністрації Максим Козицький. До подарунків також долучився благодійник Юрій Котик.