Created with Sketch.

Лютеранський пастор схвально оцінює свободу віросповідання в Україні

25.03.2015, 10:26

У вівторок, 24 березня, у відділенні релігієзнавства ІФ НАНУ відбувся плановий інформаційний семінар з розряду тих, на яких традиційно проводять зустрічі з лідерами Церков. Обговорюють різні питання з життя Церков в Україні, зокрема загальноукраїнські труднощі.

У вівторок, 24 березня, у відділенні релігієзнавства ІФ НАНУ відбувся плановий інформаційний семінар з розряду тих, на яких традиційно проводять зустрічі з лідерами Церков. Обговорюють різні питання з життя Церков в Україні, зокрема загальноукраїнські труднощі.

Цього разу зустріч відбулась з пастором Німецької Лютеранської Церкви Ральфом Хаскою. В своєму виступі пастор аналізував роль Церкви в сучасних українських реаліях. Зокрема зауважив, що саме в важкі часи Церква найбільше проявила себе, зайнявши активну позицію на стороні народу та правди під час Революції гідності. Згадав пастор про Михайлівський собор, що став першим прихистком для протестуючих та церкву св. Катерини, що знаходилась в центрі революційних подій.

«Церква там, де люди, що вірують в Христа. І вона ні в якому разі не може існувати без людей. Роль Церкви – єднати людей, залишатись завжди відкритою для них. Церква не має права триматись в стороні подій, вона повинна підтримувати право і справедливість», – підкреслив пастор.

За його словами, багато українських Церков показали цю підтримку на Майдані, проводячи спільні молитви в молитовній палатці. Вони продемонстрували єдність Церков в не залежності від конфесії. Церква повинна уважно слідкувати за всім, що відбувається в суспільстві.

Щодо проблем, з якими зіткнулася Німецька Лютеранська Церква в Україні, то пастор вказав на внутрішні теологічні проблеми, зокрема,  якщо в Німеччині жінка пастор – це абсолютно нормально, то в Україні для багатьох – це щось не зрозуміле. Також звернув увагу на проблеми з реституцією майна. Та незважаючи на це, він підкреслив, що за 6 років свого перебування в Україні ні разу не зіштовхнувся з проблемами свободи слова чи якихось утисків за релігійну діяльність.

Наприкінці зустрічі відбулась презентація книги дружини пастора, яка зазначила, що книга є в певному сенсі її особистим щоденником. Це зібрання постів у фейсбуці, які вона писала під час Революції, аби пояснити своїм друзям за кордоном що насправді відбувається в Україні. На обгортці книги знаменита світлина пастора, де він намагається не допустити сутички між протестуючими та бійцями. 

Читайте також
Суспільство Олена Зеленська відвідала катедру УГКЦ у Римі
Сьогодні, 14:24
Суспільство Окупанти "націоналізували" костел у Бердянську
Сьогодні, 13:54
Держава Зеленський позбавив Патріарха Кирила ордена Ярослава Мудрого I ступеня
Сьогодні, 12:44
Культура Сьогодні Східна Церква вшановує апостола Филимона, котрий раба перетворив на брата
Сьогодні, 12:05