Відбувся всеукраїнський міжконфесійний круглий стіл на тему «Впровадження професійного капеланства у сфері охорони здоров’я».
Участь в онлайн-обговоренні взяли понад 30 учасників, серед яких: представники Міністерства охорони здоров’я України, викладачі закладів духовної та медичної освіти, лікарняні капелани, керівники закладів охорони здоров’я, підрозділів релігійних організацій, що здійснюють служіння у сфері охорони здоров’я, повідомляє Інститут релігійної свободи.
Організаторами заходу виступили: ГО «Елеос-Україна», Асоціація капеланів в охороні здоров’я України та Громадська рада при МОЗ України з питань співпраці з Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій. Роль модератора круглого столу виконав протоієрей Андрій Нагірняк, заступник голови Відділу соціального служіння Української Греко-Католицької Церкви.
В результаті обговорення була затверджена Резолюція щодо необхідності впровадження інституту професійного капеланства у сфері охорони здоров’я України.
Автори Резолюції бачать необхідність релігійним організаціям України активізувати процес створення та/або розвитку капеланського служіння у сфері охорони здоров’я.
Йдеться про створення умов для належного забезпечення релігійних прав і потреб та духовної підтримки пацієнтів і персоналу закладів охорони здоров’я.
Учасники круглого столу запропонували МОЗ України та Всеукраїнській Раді Церков і релігійних організацій відновити діяльність та оновити склад Громадської ради при Міністерстві охорони здоров’я України з питань співпраці з ВРЦіРО.
Також вони пропонують МОЗ України відновити діяльність та оновити склад Робочої групи з питань впровадження капеланства у сфері охорони здоров’я, утвореної наказом Міністерства охорони здоров’я України від 07.06.2019 № 1321.
У Резолюції йдеться про необхідність запровадження програм клінічної капеланської (душпастирської) підготовки.
Як зазначено в документі, Громадській раді при Міністерстві охорони здоров’я України з питань співпраці з ВРЦіРО необхідно ініціювати зустріч з приводу законодавчого забезпечення впровадження капеланства у сфері охорони здоров’я України з народними депутатами України, представниками різних Міністерств.
У Резолюції вказано, що Громадській організації «Асоціація капеланів в охороні здоров’я України» треба із залученням закладів духовної та медичної освіти розробити інформаційно-просвітницькі матеріали та навчальні курси з питань капеланства у сфері охорони здоров’я для керівників органів і закладів охорони здоров’я та медичних працівників. А також розробити Етичний кодекс капелана в охороні здоров’я України та Професійний стандарт капелана в охороні здоров’я України.