• Головна
  • Новини
  • Мешканці села Хутори хочуть позбутися священика, який агітує за Росію...

Мешканці села Хутори хочуть позбутися священика, який агітує за Росію

19.02.2015, 09:24
Мешканці села Хутори хочуть позбутися священика, який агітує за Росію - фото 1
Жителі села Хутори Черкаського району 15 лютого провели збори, на яких мали розглянути питання про оголошення недовіри настоятелю місцевої церкви Московського Патріархату, інформують Новини Черкащини.

Черкаси.jpgЖителі села Хутори Черкаського району 15 лютого провели збори, на яких мали розглянути питання про оголошення недовіри настоятелю місцевої церкви Московського Патріархату, інформують Новини Черкащини.

Раніше громадські активісти з Черкас повідомляли, що настоятель церкви священик Олег Капітонов підтримує Росію та відмовляється благословляти українських військових на захист Вітчизни, бо вони “вбивають наших братів”.

Сам настоятель храму на збори не з’явився, однак замість нього з’явилася “група підтримки” – невідомі молодики із Черкас. Вони влаштували провокацію, намагаючись зірвати збори та не дати селянам проголосувати за недовіру священику.

Про це розповів місцевий житель, активіст “Громадського Блокпосту” Олександр Янчук.

- Приїхали хлопці з Черкас, сказали, що прихожани. Почали зривати збори, погрожувати. Ми викликали міліцію, написали заяву. Але селяни так і не змогли проголосувати за недовіру священику, — розповів він.

Нагадаємо, 12 лютого у селі Велика Севастянівка Христинівського району відбулися збори громади, на котрих абсолютною більшістю голосів (приблизно 480 проти 18) було прийнято рішення про зміну юрисдикції місцевої церкви з підпорядкування Московському патріархату на Київський патріархат, та недовіру протоієрею МП Івану Стецю.

А 8 лютого у селі Рацеве Чигиринського району козаки “Вільного Козацтва Холодного Яру” завітали до приходу місцевої церкви та її служителя, де зачитали своє звернення, у якому фактично звинуватили священника в сепаратизмі та закликали громаду гідним чином оцінити його дії.