Created with Sketch.

"Ми хочемо пропонувати Україні і світові дискусію про модель єдності", - Глава УГКЦ до 425-річчя Берестейської унії

29.10.2021, 09:14

Ми, як помісна Церква Київського християнства, як Церква свого права, як глобальна Церква, несемо у собі місію і завдання, а можливо і виклик, для сучасного світу Сходу і Заходу – бути тими, які проповідують, живуть і навіть помирають за ідею єдності між Церквами. Про це сказав Глава УГКЦ Блаженніший Святослав до учасників наукового симпозіуму «Берестейське поєднання 1596 року в контексті унійних процесів минулого та пошуку сучасних моделей».

Захід відбувся 28 жовтня 2021 року у приміщенні Київського центру УКУ, повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

У вітальному слові до учасників симпозіуму з нагоди 425-ї річниці Берестейської унії Глава УГКЦ наголосив, що для Української Греко-Католицької Церкви Берестейська унія стала моментом оформлення її ідентичності у модерний, постмодерний, постіндустріальний час.

«Для нашої Церкви ідея єдності Церков, відновлення первісної єдності, яку ми несемо у своїй містичній пам’яті як Церква, яка народилася у першому тисячолітті ще до вселенського розділення Церков після 1054 року, є певним завданням і місією – бути тими, які проповідують, живуть і навіть вмирають за ідею єдності між Церквами», – підкреслив Глава Церкви.

На переконання Предстоятеля, разом мріяти і будувати єдність Церкви є завданням не лише УГКЦ. Я б хотів, щоб ми подивилися на подію Берестейської унії з різних аспектів, оскільки несемо в собі певну модель єдності, можливо недосконалу і не таку, як її бачили мрійники, але це певна модель, яка може бути цікавою сьогодні», – переконаний він.

Глава УГКЦ зауважив, що про єдність Церков всі говорять, мріють, за неї моляться, але не бачать способу, як її досягти. «Ми хочемо пропонувати собі і сусідам, Україні і світові дискусію про модель єдності. Бо колись і мене запитають, яку модель єдності ми пропонуємо. Ми разом мусимо її шукати і над нею працювати», – сказав першоєрарх.

«Нехай сьогоднішня конференція послужить нам можливістю гідно пережити дату 425-ліття Берестейського єднання, щоб ми чули, у чому полягає мандат історичної пам’яті для нас сьогодні, відтак до чого ми можемо запрошувати інших і яку модель Церкви може запропонувати наша Церква вселенському християнству», – додав на завершення Блаженніший Святослав.

Науковий симпозіум «Берестейське поєднання 1596 року в контексті унійних процесів минулого та пошуку сучасних моделей церковної єдности» відбувся з благословення Синоду єпископів УГКЦ та Блаженнішого Святослава. Участь у ньому брали дослідники з різних міст України, а також з Німеччини, Польщі, США та Швейцарії. Форум організовано з метою відзначення 425-ї річниці Берестейської унії, проголошеної в жовтні 1596 року, яка відновила сопричастя Київської митрополії з Римським Апостольським престолом і з усією Католицькою Церквою.

Організаторами симпозіуму є Інститут історії Церкви та Київський центр УКУ. Трансляція події транслює наживо «Живе телебачення».

Берестейська унія — вчинений у Ватикані та проголошений (ратифікований) на церковному Соборі у м. Бересті акт з’єднання частини єрархів та вірян Київської Митрополії з Римо-Католицькою Церквою на умовах виходу з-під канонічної підлеглості Константинопольському Патріархату, визнання першості Папи Римського та прийняття католицького віровчення. При цьому новостворена унійна Церква зберігала візантійську обрядовість, власні адміністративні структури, канонічний правопорядок та духовно-культурну спадщину. Проголошенням унії було засновано Українську Греко-Католицьку Церкву.

Читайте також
Католики Глава УГКЦ взяв участь у різдвяній програмі у Патріаршому соборі у Києві
Вчора, 11:00
Католики Патріарх УГКЦ привітав владику Іринея Білика з 75-річчям
29 жовтня, 11:53
Католики Патріарх УГКЦ привітав владику Йосифа Міляна з 40-річчям священничих свячень
30.12.2024, 10:51
Католики УГКЦ розпочала Ювілейний рік надії
30.12.2024, 09:40