У своєму слові на зустрічі 6 лютого в Києві представників ВРЦіРО з надзвичайними і повноважними послами країн «Великої сімки» (G7) Предстоятель УГКЦ відзначив, що це цікавий момент прямого діалогу спілкування між дипломатами такого високого рівня і представниками простих українців, представниками громадянського суспільства.
У своєму слові на зустрічі 6 лютого в Києві представників ВРЦіРО з надзвичайними і повноважними послами країн «Великої сімки» (G7) Предстоятель УГКЦ відзначив, що це цікавий момент прямого діалогу спілкування між дипломатами такого високого рівня і представниками простих українців, представниками громадянського суспільства.
За повідомленням Департаменту інформації УГКЦ, Патріарх Святослав наголосив, що релігійне середовище України, глави Церков, очільники різних релігійних спільнот відчувають суспільну відповідальність за долю України, за долю українського народу і нашої держави. «Сьогодні саме релігійні діячі, хоч це дивно чути і вам, і нам, мають чи не найбільший кредит довіри громадян України. Це збільшує нашу відповідальність. Бо кожне звернення, зокрема зроблене нами всіма разом як Всеукраїнської ради Церков, має надзвичайно великий вплив на долю нашого народу», – розповів Блаженніший Святослав послам G7.
Глава Церкви відзначив важливість питання реформ, які сьогодні потрібно пережити Україні як державі і українському суспільству. «Ми сьогодні вам дуже вдячні, що світова спільнота є на боці України, яка веде замовчувану війну проти російського агресора. Ми переконані, що український народ переможе в тій війні. Але час настання перемоги також залежить від рівня і швидкості внутрішніх реформ, які потрібно пережити українській державі», – сказав Предстоятель.
За його словами, реформи, які перед нами сьогодні стоять, є різними. «Одні, – вважає Блаженніший Святослав, – можуть давати швидкі політичні дивіденди нашим політикам, владі і опозиції, тому вони радше будуть багато на ті теми говорити. Але часто наші політики не бачать дальшої перспективи, бо всі вони думають термінами наступних виборів, які будуть через рік. Тому їхні програми недовготривалі. Але бачення, яке маємо ми, як представники Церков і релігійних організацій, є дальшим. Бо ми знаємо, що політики приходять і відходить, а український народ і українські Церкви та релігійні спільноти залишаються».
Є, продовжив Глава Церкви, і інші реформи, які, на думку світового співтовариства, є життєвонеобхідними для України, але вони не принесуть швидких політичних дивідендів і можуть бути болючими для простих українських людей. Але ми знаємо, що їх потрібно робити вже сьогодні, хоча вони дадуть свої результати за два, три чи п'ять років. «Тому тут Церква часто виступає як добра мама. Коли в дитинстві нас болів зуб, то мамі треба було переконати нас йти до лікаря. Гадаю, що наша суспільна відповідальність як Церков і релігійних організацій може бути подібною. Ми можемо бути таким каталізатором реформування нашого суспільства в нашому служінні, як мати і вчителька для своїх людей. Зокрема минулого року Церкви і релігійні організації підтримали дві важливих реформи. Це медична і освітня реформи», – сказав Глава УГКЦ.
На його погляд, поки що залишається незрозумілим, які нагальні реформи обов'язково треба зробити для перемоги України вже цього року. «Ми знаємо, що цей рік може бути турбулентним для нашого суспільства. Ми можемо співпрацювати для миру, стабільності, розвитку справжньої демократії в Україні, аби перед виборами, які нас очікують, українське суспільство справді зрозуміло, що потрібно зробити і якою дорогою потрібно йти», – насамкінець сказав Блаженніший Святослав.