Created with Sketch.

Ми солідаризуємося з єврейським народом та нашими «старшими братами у вірі», - голова Комісії УГКЦ сприяння єдності християн

27.01.2016, 16:34

За рішенням Генеральної асамблеї ООН 27 січня оголошено Міжнародним днем пам`яті жертв Голокосту. Саме цього дня 1945 року було визволено в'язнів найбільшого концтабору смерті Аушвіц-Біркенау в м. Освенцім.

За рішенням Генеральної асамблеї ООН 27 січня оголошено Міжнародним днем пам`яті жертв Голокосту. Саме цього дня 1945 року було визволено в'язнів найбільшого концтабору смерті Аушвіц-Біркенау в м. Освенцім. Небагатьом вдалося пережити цей жах Голокосту, де були винищені всі без винятку: чоловіки, жінки та діти. Кількість жертв перевищує 6 млн осіб.

«Сьогодні ми солідаризуємося з єврейським народом та нашими «старшими братами у вірі», які ще продовжують оплакувати своїх близьких, та із зворушенням згадуємо численні жертви сліпої расової та релігійної ненависті, котрі зазнали депортації, ув’язнення та смерті в тих жахливих і нелюдських місцях», – зазначив у коментарі о. Ігор Шабан, голова Комісії УГКЦ сприяння єдності християн, повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

У цей день пам’яті згадуємо всіх жертв злочинів гітлерівської Німеччини, а також віддаємо шану тим, хто, ризикуючи власним життям, рятував переслідуваних, чинячи опір цьому безумству. Тут особливо хочеться згадати митрополита Андрея Шептицького та священика Омеляна Ковча, які всіляко допомагали переслідуваним євреям і рятували їх, попри загрозу для власного життя.

Заарештований гестапо за надання допомоги євреям і ув'язнений у концтаборі Майданек, блаженний о. Омелян писав у своїх листах: «Я вдячний Господу за Його доброту до мене. Поза небесами, це єдине місце, де я б хотів бути. Ми тут усі рівні. Поляки, євреї, українці, росіяни, литовці чи естонці. Я тут єдиний священик. Я не можу уявити, що вони робитимуть без мене. Тут я можу бачити Бога – Бога, який однаковий для всіх, незалежно від наших релігійних відмінностей».

«Нашим обов’язком залишається плекати пам'ять про ці події, як пересторогу для майбутніх поколінь. Нехай же спогад про ці факти, а зокрема про трагедію Шоа, яка вразила єврейський народ, викликає дедалі переконливішу пошану до гідності кожної людини. Нехай усемилостивий Господь осяє людські серця, щоб більше ніколи не повторювалися подібні трагедії!» – наголосив о. Ігор Шабан.

 

Читайте також
Суспільство У Рівному правоохоронці затримали чоловіка, який погрожував револьвером священику і парафіянам
Вчора, 17:44
Суспільство Вихований у московських традиціях, - релігієзнавиця Филипович про митрополита Запорізького УПЦ МП Луку
Вчора, 17:00
Держава Америка тут ні до чого. Княжицький сказав, хто гальмує прийняття закону про "заборону" УПЦ МП
Вчора, 16:37
Суспільство За алею в Черкасах, що раніше належала УПЦ МП, взялися комунальники
Вчора, 15:32