• Головна
  • Новини
  • Міністерство оборони Росії профінансує реконструкцію Володимирського собору в Севастополі...

Міністерство оборони Росії профінансує реконструкцію Володимирського собору в Севастополі

02.03.2012, 09:26
Міністерство оборони Росії профінансує реконструкцію Володимирського собору в Севастополі - фото 1
Таку інформацію озвучили представники оборонного відомства Російської федерації після відвідин 27 лютого Севастополя очільником міністерства Анатолієм Сердюковим.

Храм св. Володимира в Севастополіexklusiv.gifТаку інформацію озвучили представники оборонного відомства Російської федерації після відвідин 27 лютого Севастополя очільником міністерства Анатолієм Сердюковим.

Рішення про виділення коштів було прийнято ще в січні 2012 року. Профінансовані роботи включатимуть реставрацію фресок, капітальний ремонт будівлі храму.

Як повідомляє сайт Севастопольського благочиння, біля собору міністра зустрічав настоятель протоєрей Олексій Тупіков і помічник командувача Чорноморським флотом Росії протоєрей Олександр Бондаренко (УПЦ (МП)).

Храм св. Володимира в СевастополіРосійський міністр ознайомився з ходом відновлюваних робіт, які його задовольнили, після чого Анатолій Сердюков оглянув собор. Завершити реконструкцію планують в грудні 2012 року.

Володимирський собор являє собою визначну історичну пам’ятку. Він був заснований в 1854 році. Саме тут було поховано чотирьох адміралів, командуючих Чорноморським флотом. Завершено будівництво 1888-го року. Фрески Володимирського собору були розписані відомим на той час художником академіком Я. Корнєєвим, орнаментальний розпис стін і зведення виконав швейцарець Ізеллі, мармурові роботи (облицювання колон, іконостас і кліроси) — скульптор з Італії В. Бонанні. В цілому стиль храму значно вирізняє його від традиційних п’ятиглавих російських церков.

Храм св. Володимира в СевастополіЗа часів радянської влади собор сильно постраждав, був перебудований та втратив своє культове значення. Великої шкоди будівля зазнала за часів Другої Світової війни. В другій половині двадцятого століття його відновили, а з початку дев’яностих храм було передано УПЦ (МП), у відомстві якої він перебуває донині.