Created with Sketch.

Мінкульт дозволив збудувати в Бабиному Яру «місце для роздумів», тобто  синагогу

30.01.2021, 11:00

Міністерство культури та інформаційної політики України (МКІП) надало дозвіл на будівництво Меморіального об'єкта «Місце для роздумів» на території Меморіального центру «Бабин Яр». Представники проекту зазначають, що цей об'єкт може бути синагогою ㅡ роботи з його зведення вже почалися.

Про це інформує Hromadske.

Про початок будівництва синагоги на території «Бабиного Яру» заявив історик Віталій Нахманович, цитує співголова «Асоціації єврейських організацій і громад України» (Ваад) Йосиф Зісельс. Він наголошував, що будівництво тимчасової меморіальної синагоги в Бабиному Яру на місці Кирилівського православного кладовища є черговою спробою Росії спровокувати конфлікт між національними меншинами України.

"Ми маємо справу із зіткненням не просто двох проектів, хоч і дуже великих. Ми маємо справу на сьогодні з двома концептуально різними підходами. Один український підхід - це похідна української культури... Український погляд на історію, і свою, і ту, яка була навколо України. Другий підхід російського проекту, який не звертає уваги на такі "дрібниці", як традиції різних народів... Який йде дуже брутально до своєї цілі, і лише підтверджує мою думку про те, що це "троянський кінь", якого Путін підкладає під Україну", - сказав співголова "Асоціації єврейських організацій та общин України" (ВААД) Йосиф Зісельс на прес-брифінгу в честь 81-х роковин пам'яті жертв Голокосту у понеділок.

Йдеться про проект будівництва тимчасової меморіальної синагоги на території Національного історико-меморіального заповідника "Бабин Яр" за допомогою підтримки російсько-українських бізнесменів Павла Фукса та Михайла Фрідмана, а саме на території колишнього православного Кирилівського кладовища, розташованого за меморіалом "Менора".

За словами Віталія Нахмановича, дозвіл на проведення робіт 22 січня надав особисто міністр культури України Олександр Ткаченко.

 

«Нагадую, що деякий час тому в Офісі президента відбулася нарада, на якій було вирішено заздалегідь отримати згоду на це будівництво в очільників християнських конфесій. Але оскільки перспективи отримання такої згоди були вкрай примарними, керівники Меморіального центру Голокосту "Бабин Яр" пішли іншим шляхом і... перейменували синагогу на Меморіальний об'єкт "Місце для роздумів"», ㅡ написав Віталій Нахманович.

У коментарі hromadske представники проекту підтвердили, що отримали від МКІП дозвіл на початок робіт зі зведення об'єкта «Місце для роздумів» і заявили, що він також може бути синагогою: «Ми показали проект, який будемо реалізовувати. Чи можна в "місці для роздумів" молитися? Можливо. Згідно з єврейським законом, там, де збирається 10 євреїв, уже є синагога».

Проте, як зазначає Нахманович, в оновленій творчій концепції Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр», яку презентували 25 січня, не передбачено створення жодного «Місця для роздумів», зате зазначений проект «Синагоги в Бабиному Яру».

При цьому історик заявив, що будівництво синагоги будуть здійснювати на місці Кирилівського православного цвинтаря.

Однак у «Бабиному Яру» зазначають, що як такого Кирилівського цвинтаря немає з 1929 року.

«Але на конкретній ділянці біля "Менори" поховань немає. Ми це перевірили радаром, а також зробили розкопки. Ні з погляду єврейського закону, ні з погляду християнського не існує ніяких норм та обмежень, якщо ми будуємо на ділянці, де немає поховань», ㅡ повідомили hromadske в Меморіальному центрі.

Нагадаємо, раніше в Меморіальному центрі заявляли, що відкриття синагоги запланували на 2021 рік у межах підготовки до 80-х роковин трагедії в Бабиному Яру.
Під час Другої світової війни гітлерівські війська розстрілювали в урочищі Бабин Яр мирне населення, переважно євреїв. 29 вересня 1941 року окупаційна адміністрація наказала всьому єврейському населенню прийти в Бабин Яр, де до наступного дня розстріляли 33 тисячі людей. За різними оцінками, у Бабиному Яру вбили від 70 до 200 тисяч людей.

Читайте також
Держава Договір з УПЦ МП про безоплатне користування Кирилівською церквою в Києві закінчується 30 січня 2025 року
31.12.2024, 09:52
Держава Глава УГКЦ зустрівся з міністром освіти і науки України
31.12.2024, 08:56
Держава У Білорусі католицького священика засудили до 11 років колонії «за державну зраду»
30.12.2024, 16:32
Держава Росіяни посилюють репресії проти мусульман на ТОТ, - Центр національного спротиву
30.12.2024, 15:51