Created with Sketch.

Митрополит Димитрій (Рудюк) розповів про перше півріччя свого архиєрейства на Львівській кафедрі

04.02.2011, 14:36

«Півроку минуло з часу, як я вступив на Львівську кафедру, згідно з рішенням Синоду від 27 липня 2010 року, а 1 серпня я відправляв у Святопокровському кафедральному соборі. Скажу вам, що це одна з найбільших єпархій нашої Церкви. Стратегічно важлива й ключова», – сказав Митрополит Львівський і Сокальський УПЦ КП Димитрій (Рудюк)

«Півроку минуло з часу, як я вступив на Львівську кафедру, згідно з рішенням Синоду від 27 липня 2010 року, а 1 серпня я вже відправляв богослужіння у Святопокровському кафедральному соборі. Скажу вам, що це одна з найбільших єпархій нашої Церкви. Стратегічно важлива й ключова», – сказав Митрополит Львівський і Сокальський УПЦ КП Димитрій (Рудюк) під час зустрічі з журналістами, науковцями й громадськістю міста Львова, яка відбулась 3 лютого в приміщенні Львівського музею історії релігії.

Владика розповів, що за цей час він об’їхав всю єпархію і задоволений станом організації цієї структури, що є великою заслугою покійного митрополита Андрія (Горака). Митрополит Димитрій також поділився своїми планами щодо розвитку Львівсько-Сокальської єпархії УПЦ КП. Серед головних пріоритетів він назвав повернення єпархіального приміщення поруч із Святопокровським кафедральним собором. За словами владики, ті приміщення, які сьогодні є в користуванні єпархіального управління, не задовольняють потреби такої великої єпархії.

Наступним важливим завданням, яке ставить перед собою митрополит, є побудова нового кафедрального собору в місті. За словами владики Димитрія, теперішнє приміщення собору не здатне вміщати всіх вірних, особливо в неділі й великі свята. Взимку ця проблема ще більше ускладнюється погодними умовами. Митрополит зазначив, що міська влада пішла назустріч вірним, тепер узгоджується місце побудови цього собору, а він сам слідкуватиме за тим, щоб будівля органічно вписувалася в архітектуру міста Львова, а також ініціюватиме відкритий розгляд різних проектів. Собор матиме цокольні приміщення, де міститиметься резиденція єпископа та зал для духовних концертів і зустрічей.

Владика Димитрій наголосив, що питання земельної ділянки буде вирішуватись дуже обережно, з врахуванням думки людей. «Сьогодні є дуже багато випадків, особливо в Києві, коли спочатку йде самозахоплення землі, потім це вирішується в міській раді, а опісля люди виходять і протестують. Всі ці речі дуже негативно впливають на саму Церкву. Мені хочеться, щоб такого не було. Я не поспішаю. Я не ставлю собі за мету, що я збудую цей кафедральний собор, освячу, буду стояти на кафедрі, відправляти богослужіння. Але я хочу, щоб вся концепція будівництва кафедрального собору була досить гарно продумана», – підсумував митрополит.

Серед пріоритетів розвитку єпархії владика також назвав заснування монастиря. За його словами, для нього було незрозумілим відкриттям, що до сьогодні в єпархії немає жодного монастиря.

Читайте також
Суспільство Священик-волонтер ПЦУ з Чернігова просить депутатів не давати землю благодійній організації, за якою стоїть УПЦ МП
Сьогодні, 12:55
Суспільство Священик РПЦ покинув парафію та дружину й поїхав воювати в Україну
Сьогодні, 11:14
Міжконфесійне На Черкащині нарікають, що московський священнослужитель самовільно переосвятив криничку
Сьогодні, 10:56
Суспільство У Луцьку освятили гарнізонний храм нацгвардійців
Сьогодні, 10:30