• Головна
  • Новини
  • Митрополит Львівський УПЦ КП закликав львів’ян показати всім своє європейське обличчя, моральність і духовність...

Митрополит Львівський УПЦ КП закликав львів’ян показати всім своє європейське обличчя, моральність і духовність

19.02.2014, 16:58
Митрополит Львівський УПЦ КП закликав львів’ян показати всім своє європейське обличчя, моральність і духовність - фото 1
Сьогодні, як ніколи, усім нам потрібний ясний і тверезий розум.

Димитрій.jpgМитрополит Львівський і Сокальський Димитрій (УПЦ КП) з приводу загострення протистоянь у м. Києві та інших містах України, а також напруженої суспільної ситуації у м. Львові оприлюднив офіційне звернення. У ньому владика закликав львів’ян показати всій Україні і всій світовій спільноті своє європейське обличчя, свою моральність і духовність.

«Львів завжди стояв на передових позиціях державотворчих процесів, наше місто стоїть на цій позиції і сьогодні. Але разом із цим є речі, які в цей час цілком недопустимі.

Сьогодні, як ніколи, усім нам потрібний ясний і тверезий розум. Свої почуття у цей кризовий час слід тримати у тверезості у всіх значеннях цього слова. Зараз дуже важливо показати всій Україні і всій світовій спільноті своє європейське обличчя, свою моральність і духовність.

Є межа між протестами і погромами, яку перетинати не можна. Пам’ятаймо, наше місто – окраса нашої держави та одне з найгарніших міст усієї Європи. Нехай ніякі провокації, ніякі оманливі заклики, ніякі бажання виплеснути власні гнів та емоції, ані жодні інші обставини не зможуть спрямувати нас на знищення власного ж міста, його чисельних архітектурних пам’яток.

Розуміймо, що серце України сьогодні б’ється у Києві, саме там зараз вирішується доля Української держави й українського народу. Тому за доцільне вважаю спрямувати свої погляди, свої молитви, свої сили саме до столиці.

Я звертаюсь до тих, хто активно висловлює свою громадську позицію, і закликаю всі свої дії співміряти із заповідями Божими. Церква підтримує свій народ, Церква молиться за свій народ. Молитва долає гріх, долає сили зла, долає неправду і злочин, але лише до тих пір молитва ця сильна, поки сам народ діє у межах розумного і не вдається до гріха», – йдеться у зверненні митрополита Львівського і Сокальського УПЦ КП.