• Головна
  • Новини
  • "Митрополит Онуфрій є тормозом процесу автокефалії", – владика Олександр (Драбинко)...

"Митрополит Онуфрій є тормозом процесу автокефалії", – владика Олександр (Драбинко)

04.02.2021, 10:11
Олександр (Драбинко) - фото 1
Олександр (Драбинко)
Митрополит Онуфрій є гальмом процесу надання автокефалії Православній Церкві України. Таку думку в ефірі телеканалу «Суспільний» висловив митрополит Переяславський і Вишневський Олександр (Драбинко).

«У 90-му році Помісний собор висловився за дарування автокефалії Українській Православній Церкві. Але ця подія була відтермінована. Владика Онуфрій, Сергій і Аліпій відкликали свої голоси і вони являються, власне кажучи, першим тормозом того процесу і початком розколу, який розпочався починаючи із 90-го року», — сказав митрополит ПЦУ.

Він нагадав, про приклади лікування Болгарського розколу. «Там також була анафема і всі були відлучені, але прийняті в сущому сані. В тому числі згоду дав і московський патріарх на ту подію. Ми знаємо, що анафема котра була накладена на Філарета, вона являється політичною», – зауважив владика.

Раніше митрополит Олександр в коментарі для liga.net заявив, що через надання Томосу ПЦУ стало ще краще видно, що РПЦ хоче зайняти першість в православ’ї.

«Завдяки Патріарху Варфоломію і Томосу у світовому православ’ї був розкритий як скальпелем чиряк, з яким давно були проблеми. Про нього багато знали, але не хотіли говорити вголос – це відсутність всеправославної єдності, яку порушила Москва, оскільки вона хоче зайняти першість в православ’ї. Тобто московський папізм остаточно виліз назовні», – заявив митрополит Олександр.

Він додав, що в 2021 році ПЦУ можуть визнати, ще декілька Православних Церков.

«Нехай все йде своїм порядком. Але дві-чотири Церкви в наступному році можуть визнати дії Константинополя в Україні. Жодна з Церков, крім РПЦ, на сьогодні не сказала, що категорично не визнає автокефалію», – підкреслив митрополит ПЦУ.