Митрополит Онуфрій заборонив служіння монаху, який перейшов в ПЦУ

02 квітня, 12:33
Православні
Предстоятель РПЦ в Україні вважає, що отець Інокентій «ухилився у розкол» та «грубо порушив присягу священнослужителя»

Митрополит РПЦ в Україні Онуфрій заборонив монаху Інокентію Підтоптаному проводити служби.

Митрополит Онуфрій заборонив служіння монаху, який перейшов в ПЦУ - фото 69901

Як РІСУ інформувала, колишній помічник голови відділу інформації і зв’язків з громадськістю Свято-Успенської Києво-Печерської лаври, церковний публіцист і богослов УПЦ МП о. Інокентій Підтоптаний прийнятий в число кліриків Переяславсько-Вишневської єпархії ПЦУ 13 березня 2021 року.

Як зазначив сам о. Інокентій, свій крок він не вважає переходом, адже автокефалію надали не новоствореній Церкві, а існуючій стародавній митрополії Константинопольського Патріархату, яка до 2018 року перебувала під адмініструванням РПЦ.

«Називати акти визнання ПЦУ кліриками УПЦ МП словом «перехід» — не відповідає еклезіологічній реальності», — пояснив отець.

Священник нікого не критикує і не звинувачує у Московському Патріархаті, лише висловлює прикрість з приводу того, що деяким вірним РПЦ бракує розуміння невідворотності автокефалії Української Церкви: «Православній Церкві України був наданий Томос про автокефалію, і треба усвідомити, що ніхто цього документа не буде анулювати, ніхто його не відкличе, ніхто не спростує».

За словами о. Інокентія, будь-яка думаюча людина розуміє, що визнання ПЦУ Помісними Православними Церквами буде продовжуватись.

«Так, ми тільки на шляху до церковної єдності, до повного єднання, але варто усвідомити всім, що треба до цієї єдності йти, треба її бажати і робити все, щоб Православна Церква в Україні стала єдиною», – наголосив він.