Created with Sketch.

Митрополит Онуфрій озвучив свою версію, чому православні бояться євроінтеграції

29.11.2014, 19:00

Митрополит Київській і всієї України Онуфрій 28 листопада дав інтерв’ю порталу «Православне життя», яке присвячене актуальним темам церковного сьогодення. Зокрема, Предстоятель торкнувся питання внеску Церкви у стабілізацію тих складних процесів, які переживає сьогодні українське суспільство.

Митрополит Київській і всієї України Онуфрій 28 листопада дав інтерв’ю порталу «Православне життя», яке присвячене актуальним темам церковного сьогодення. Зокрема, Предстоятель торкнувся питання внеску Церкви у стабілізацію тих складних процесів, які переживає сьогодні українське суспільство. Про це інформує прес-служба УПЦ (МП).

Він відзначив, що в усі історичні періоди Церква звершувала свою місію в умовах інформаційної війни. Сьогодення у цьому не є виключенням. Такі зовнішні умови для християнина «стають випробуванням нашої віри та духовної кріпості».

З огляду на це Предстоятель УПЦ (МП)  зауважив, що «і мирянам, і священикам у побуті і повсякденному житті слід намагатися не спокушати тих ближніх, котрі ще не пізнали духовних істин і тому ще не можуть з однаковою любов’ю відноситися до всіх оточуючих».

Церква не повинна вдаватися до політичних коментарів, які не властиві їй за покликанням. Її покликання полягає в іншому – «Сповіщати світу Божий закон і закликати всіх підкорятися цьому закону».

Відношення Церкви до своєї країни не змінюється в залежності від того, якою є влада. «За любої влади Церква повинна молити Бога про милість для своєї країни та про те, щоб Господь наділив її керівників мудрістю та великою духовною розсудливістю щодо політико-соціального вибору майбутнього для всієї держави».

Разом із тим, конституційне відділення Церкви від держави не може завадити віруючим громадянам висловлювати свої особисті хвилювання та радощі, які пов’язані із майбутнім Батьківщини. Тому зрозумілою є стурбованість православних щодо прагнень поглибленої інтеграції із країнами Заходу. На думку Предстоятеля Української Православної Церкви, основа цієї стурбованості полягає в бажанні не допустити нівелювання духовних цінностей до рівня виключно культурно-національного фактору, в якому не лишається місця для особистісної участі Бога в житті кожного громадянина.

Сучасний світ вимагає від християнина бути мужнім. «Мужність, – сказав Митрополит Онуфрій , – це рух супроти течії. Як всі знають, лише мертва риба без опору тече разом із течією, а жива риба пливе проти течії до чистого джерела. Справжню мужність може явити лише той, хто набув хоч якоїсь міри смирення».

Митрополит Онуфрій відкинув закиди на адресу Церкви стосовно її ставлення до сучасної соціально-політичної ситуації в Україні. Він нагадав, що «Церква не шукає крайніх у любому людському конфлікті, а прагне достукатися до совісті кожного та нагадати, що люди ніколи не розберуться без Бога в тому, хто правий, а хто винний. А від Бога нас віддаляє гріх. І коли ми намагаємося очистити себе від гріха, то починаємо зовсім інакше сприймати ближнього. Тоді ми не лише не захочемо його осуджувати, а навпаки – спробуємо, заради Бога, його зрозуміти і вибачити».

 

Читайте також
Православні Предстоятель УПЦ МП Онуфрій відзначає 80-річчя
Сьогодні, 15:53
Суспільство Путінська “мирна угода” передбачала захист інтересів УПЦ МП
Сьогодні, 14:35
Суспільство На ТОТ Херсонщини аграрний бізнесмен став співзасновникам релігійної організації РПЦ
Сьогодні, 14:06
Суспільство На Харківщині судили чоловіка, який видавав себе за ченця і виманював гроші
Сьогодні, 13:36