Created with Sketch.

Митрополит Павло зізнався, що лавру покинули кілька православних монахів-фундаменталістів

06.11.2022, 12:36

Намісник Києво-Печерської лаври митрополит УПЦ МП Павло (Лебідь) прокоментував інформацію російських ЗМІ про «вигнання» з монастиря насельників, які наполягають на поминанні московського патріарха Кіріла (Гундяєва).

Про це повідомляє Духовний фронт.

«Ніхто нікого не вигнав і не виганяє за такі дії. Є люди, які після Собору УПЦ заявили, що ми тепер нібито розкольники. Вони перестали причащатися, ходити до храму та спілкуватися з братією. В результаті вони самі покинули монастир, але зробили це без мого благословення. Це монах Лазар, о. Єлевферій та о. Климент», – сказав намісник лаври.

За словами митрополита Павла, Московського Патріарха поминають у молитвах усі охочі насельники, але на службах виконуються рішення Феофаніївського Собору УПЦ МП, тобто не згадують його імені. Щодо незгодних, то Лебідь наголосив: пішли вони за власною ініціативою.

«Я не виганяв нікого, витримав паузу. Потім запросив їх до себе та запитав – чому ви не причащаєтеся? Адже вони ходили по храмах, де Патріарха поминають, але навіть там ніде не причащалися. Я вважаю, що для монаха і священика це дуже тривожний знак. Адже за канонами, якщо священослужитель не причащається протягом трьох недільних днів, то він має бути вивержений із кліру. А тепер уявіть, де травень (Собор УПЦ МП відбувся 27 травня, – ред.), а де – листопад», – сказав єрарх УПЦ МП.

Він розповів, що насельники, які пішли, протягом довгого часу багато уваги приділяли темам, які на те не дуже заслуговували: «Коли Патріарх зустрівся з Папою Римським (у Гавані, – ред.), вони мені наполегливо розповідали, що Патріарх – єретик, тепер ось інша крайність. Коли була популярна боротьба з кодами, вони виступали проти кодів, коли з’явився коронавірус, вони були проти, щоб братія здавала аналізи».

Оскільки насельники пішли без благословення, вони зараз перебувають під забороною, каже митрополит УПЦ МП. «Але якщо хтось із ігуменів чи намісників погодиться прийняти їх до себе, він може написати мені листа і тоді я заборону зніму. Зроблено це, щоб не було хитання чернечого та священницького чину», – додав він.

Читайте також
Суспільство Патріарх УГКЦ: Кількість вірних нашої Церкви за час війни збільшилась
Вчора, 16:42
Суспільство У Польщі відлили дзвони для холодноярського козацького храму
06 листопада, 16:21
Суспільство Предстоятель Білоруської Автокефальної Церкви відвідав на фронті полк Калиновського
06 листопада, 13:07
Суспільство Патріарх УГКЦ розповів, як молиться під час ракетних обстрілів
06 листопада, 12:29