Митрополит ПЦУ пропонує поміняти місцями пам’ятники Тарасу Шевченку та Лесі Українці у Луцьку

Митрополит Волицький ПЦУ Михаїл Зінкевич запропонував поміняти місцями пам'ятники Тарасу Шевченку і Лесі Українці в обласному центрі.
Митрополит ПЦУ пропонує поміняти місцями пам’ятники Тарасу Шевченку та Лесі Українці у Луцьку - фото 59134

 

Лист на ім'я виконувача обов'язків голови Луцької міської ради Григорія Пустовіта від митрополита Михаїла надійшов 24 вересня.

Про це повідомляє Таблоїд Волині.

«Багато років і доволі часто ми чуємо здивування як лучан, так і гостей міста, що пам’ятник Лесі Українці стоїть навпроти Волинського академічного облмуздрамтеатру ім. Т.Шевченка, а Шевченкові – навпроти головному корпусу Волинського національного університету ім. Лесі Українки», – йдеться у зверненні.

Митрополит ПЦУ запевняє, що невідповідність розміщення монументів – очевидна. Він зауважив, що існує декілька варіантів вирішення цього питання: перейменувати Театральний майдан на майдан Лесі Українки, а центральний парк міста назвати на честь Шевченка; змінити назви драмтеатру та університету на відповідні до пам'ятників, розташованих поруч з ними.

Втім, оптимальним варіантом митрополит Михаїл вважає «переставити пам’ятники місцями». Здійнити це, на його думку, найкраще до 150-ліття з дня народження Лесі Українки, тобто, до 25 лютого 2021 року.

Митрополит ПЦУ пропонує поміняти місцями пам’ятники Тарасу Шевченку та Лесі Українці у Луцьку - фото 59135
Митрополит ПЦУ пропонує поміняти місцями пам’ятники Тарасу Шевченку та Лесі Українці у Луцьку - фото 59136