Created with Sketch.

Митрополит Пряшівський передав Главі УГКЦ мощі двох блаженних священномучеників

10.08.2012, 13:38

Патріарх Святослав (Шевчук), Глава УГКЦ, 5 серпня 2012 року, на запрошення Митрополита й Архиєпископа Пряшівського Івана (Баб'яка), очолив Літургію під час прощі до Літманови (гора Звір) у Словаччині. Цього ж дня Митрополит Пряшівський подарував мощі блаженних священномучеників Павла (Гойдича) та Василя (Гопка) Главі УГКЦ.

Патріарх Святослав (Шевчук), Глава УГКЦ, 5 серпня 2012 року, на запрошення Митрополита й Архиєпископа Пряшівського Івана (Баб'яка), очолив Літургію під час прощі до Літманови (гора Звір) у Словаччині. Цього ж дня Митрополит Пряшівський подарував мощі блаженних священномучеників Павла (Гойдича) та Василя (Гопка) Главі УГКЦ.

«Блаженні священномученики Павло (Гойдич), греко-католицький єпископ Пряшівської єпархії ГКЦ, і Василь (Гопко), Пряшівський вікарний Архиєрей ГКЦ, – це спільний скарб усіх греко-католиків – як України, так і Словаччини. Адже Церква в східній частині Європи мала подібну історію, що й УГКЦ, а отже, ми справді маємо спільне коріння», – сказав Патріарх Святослав (Шевчук), Глава УГКЦ, після того, як Архиєпископ Іван (Баб’як), Митрополит Пряшівський, Предстоятель католиків Візантійського обряду Словаччини, передав мощі блаженних священномучеників Павла (Гойдича) і Василя (Гопка) Українській Греко-Католицькій Церкві.

Як розповів Глава Церкви Департаментові інформації УГКЦ, єпископи Павло (Гойдич) і Василь (Гопко) завжди діяли разом, «у єдиній колегії греко-католицьких єпископів Галицької й Підкарпатської Русі-України».

«Це видно зі старих світлин, зроблених тоді, коли Митрополит Андрей (Шептицький) разом із єпископами Галичини відвідував Папу в Римі. З нашими єпископами були і Павло (Гойдич) та Василь (Гопко). Це означає, що гроно греко-католицького єпископату діяло разом на добро українців-русинів, які жили по обидва боки Карпат», - зауважив Глава УГКЦ. Також він розповів про те, що Єпископ Павло (Гойдич) був ченцем василіанином, який склав вічні обіти в монастирі отців василіан у Крехові на Львівщині. «Отже, через святого Василія Великого існує особлива єдність між ГКЦ Словаччини та України, - продовжує Предстоятель УГКЦ. – Сьогодні постаті цих мучеників  важливі для УГКЦ, щоб зрозуміти спільне коріння русинів-українців Підкарпатської й Галицької Русі та Наддніпрянської України».

На думку Патріарха Святослава, для співпраці між ГКЦ Словаччини та України важливо думати про те, що єднає греко-католиків Центральної та Східної Європи. Адже блаженні священномученики Павло (Гойдич) та Василь (Гопко) мали спільну долю, як і мученики УГКЦ ХХ століття, бо були свідками Христової Церкви в часи комунізму й загинули від рук комуністів.

«Мені хотілось би, щоб культ цих блаженних мучеників зростав і в УГКЦ, бо це була б надприродна ланка, яка єднала б греко-католиків в Україні й Словаччині», - додав Глава УГКЦ.

Мощі блаженних священномучеників будуть виставлені для всенародного вшанування.

Читайте також
Держава В Усипальниці Буковинських митрополитів ПЦУ провела перше Богослужіння
Сьогодні, 13:09
Міжконфесійне Настоятелі полтавських храмів УПЦ МП уникають розмов на тему залежності від РПЦ, - ЗМІ
Сьогодні, 12:11
Світові План створення в Албанії «мусульманського Ватикану» викликає занепокоєння у місцевої громади
Сьогодні, 12:00
Держава Тернопільська обласна рада проголосила 2025 – Роком Митрополита Андрея Шептицького
Сьогодні, 11:27