Митрополит РПЦ Алфєєв підтримав позбавлення громадянства РФ тих, хто працює "на підрив своєї держави"

Митрополит РПЦ Алфєєв підтримав позбавлення громадянства РФ тих, хто працює "на підрив своєї держави" - фото 1
Голова Відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського Патріархату митрополит Волоколамський Іларіон (Алфєєв) заявив, що позбавлення громадянства РФ - "назрілий захід" у тих випадках, коли громадяни з-за кордону працюють на "підрив своєї держави".

Про це повідомляє Портал-Credo.

"Я думаю, що це той захід, який, на жаль, назрів, тому що громадянство можна втратити у тому випадку, якщо людина спрямовує свої сили на підрив своєї країни. Може цілком виникнути така ситуація, коли людина, яка перебуває за межами Росії і працює проти Росії на якихось напрямках, захоче повернутися, і вона розумітиме, що їй тут загрожує ув'язнення - а вона все одно повернеться, скориставшись своїм правом громадянина Росії на вільне відвідування Росії та на пересування всередині Росії", - сказав Іларіон.

Мета цієї ініціативи, на думку митрополита, полягає в тому, щоб запобігти подібним випадкам надалі.

Наприкінці минулого року Володимир Путін вніс законопроект "Про громадянство РФ" до Держдуми РФ. Документ передбачає спрощення процедури отримання громадянства з більш як 20-ти категоріям осіб, і навіть вводить процедуру припинення громадянства РФ, зокрема з політично мотивованих причин.