• Головна
  • Новини
  • Митрополит УГКЦ Борис (Ґудзяк) порадив українцям навчитися любити одне одного...

Митрополит УГКЦ Борис (Ґудзяк) порадив українцям навчитися любити одне одного

31.10.2020, 09:15
Митрополит УГКЦ Борис (Ґудзяк) порадив українцям навчитися любити одне одного - фото 1
Архиєпископ і Митрополит Філадельфійський, президент Українського католицького університету Борис (Ґудзяк) у проєкті НВ «Українські основи»  звернувся до українців з настановою:  "Ми часто зосереджуємося на чварах і міжусобицях, скрушно цитуючи прислів'я «Де два українці, там три гетьмани». Іноді ж вартує зосередитися на позитивному, щоб справді для себе його побачити і в ньому утвердитися".

«Українські основи» на НВ — спільний проєкт провідних українських інтелектуалів та НВ, в рамках якого письменники, філософи, журналісти, вчені, громадські активісти розмірковують про засади української політичної нації, держави і суспільства.

Митрополит Борис говорив про те, що може єднати українців, а не роз'єднювати.

"Мене з іншими українцями, хоча, зрештою, не винятково, єднає молитва. Поза межами України, є, мабуть, понад 2000 українських храмів — греко-католицьких, православних, протестантських домів молитви. Особисто можу засвідчити, що українська громада тримається там, де вже майже півтора століття стоять наші церкви", - говорить митрополит.

За його словами, єднає українців гумор, пісня, танець, естетичний смак. Це все гуртує укразнців, де б вони не були:

"Єднає мене з іншими українцями радість. Адже бути українцем — добре і радісно. Ми маємо гумор, пісню, танець, естетичний смак. Нам добре разом."

"Єднає нас «добра-дія». Українцям треба навчитися любити одне одного. Часом на базовому рівні — батьки мають бути вірними матерям своїх дітей, і навпаки; через п’яних водіїв на наших дорогах не повинні гинути люди; Україна має стати безпечною та гідною територією для життя людини від зачаття до природної смерті. Ми, українці, маємо допомагати іншим українцям вповні реалізовуватися, зцілювати особисті та національні травми. Через історію геноцидів, депортацій, переслідувань та доносів ми боїмося і не довіряємо одне одному", - наголосив владика Борис.

Він нагадав, що основа нової України — давати одне одному вповні відчути і реалізувати Богом дану гідність:

"Це закладене у наш останній здвиг, який ми інтуїтивно назвали Революцією Гідності. Гідність вимірюється не яскравими фразами, а маленькими кроками — радіти успіхом іншого, не залишити місця для заздрості у наших серцях, утверджувати іншого, навіть у малому. З таких малих «благо-діянь» і складеться велика канва нашої тотожності. Людей. Українців".