Created with Sketch.

Митрополит Володимир вклонився мощам великомученика Димитрія Солунського

10.11.2011, 09:46

7 листопада ковчег із визначною Святинею було доставлено до лікарні, де перебуває Митрополит Володимир.

Після Всеношної в Хрестовоздвиженському храмі Києво-Печерської Лаври 7 листопада ковчег із визначною Святинею було доставлено до лікарні, де перебуває Митрополит Володимир.

За повідомленням офіційного сайту УПЦ, Предстоятель Української Православної Церкви вклонився мощам, після чого ковчег було повернуто до Хрестовоздвиженського храму Києво-Печерської Лаври.

Як РІСУ повідомляла, З 7 листопада по 7 грудня в Україні перебуватиме велика християнська святиня — десниця великомученика Димитрія Солунського. Вшанування мощей відбудеться з благсловення митрополита Володимира. Упродовж місяця християнську святиню, зокрема, виставлятимуть:

7 – 11 листопада — Києво-Печерська Лавра;

11 – 18 листопада — Храм Усіх святих (місце будівництва Воскресенського кафедрального собору)

18 – 19 листопада — Спасо-Преображенський собор у районі Теремки-2 (Київ)

19 – 21 листопада — Дніпропетровськ

21 – 22 листопада — Полтава

22 – 24 листопада — Харків

24 – 26 листопада — Запоріжжя

26 – 28 листопада — Миколаїв

28 – 30 листопада — Біла Церква

30 листопада – 1 грудня — Тернопіль

Грудень

1 – 2 грудня — Львів

2 – 3 грудня — Володимир-Волинський

3 – 4 грудня — Луцьк

4 – 5 грудня — Рівне

5 – 7 грудня — Житомир

Довідка: Святий Димитро Солунський – великомученик із м.Солунь (Салоніки) в Греції, ім'я якого поширене серед українського народу та на честь якого в Україні збудовано багато церков.

Дмитрій був сином римського проконсула у Фессалоніках (сучасна назва Салоніки, слов'янська назва — Солунь). Ішло вже третє століття християнства, римське язичництво посилювало гоніння. Батько й мати св. Дмитрія були тайними християнами. У таємній домашній церкві, яка була в домі проконсула, хлопчик був охрещений. Дмитрій одержав християнське виховання. Коли помер батько, а Дмитрій став уже повнолітнім, імператор Галерій Максиміан, який вступив на престол в 305 році, викликав його до себе й призначив на місце батька проконсулом Фессалонікійської області. Головне завдання, поставлене перед ним, полягало в обороні міста від варварів і знищенні християнства.

Прийнявши призначення, Димитрій повертається у Фессалоніки й відразу заявляє, що він християнин. Замість того, щоб переслідувати християн, він став відкрито навчати мешканців міста християнській вірі та викорінювати ідолопоклонство та поганські звичаї.

Коли імператор Максиміан довідався, що призначений ним проконсул — християнин і багато римських підданих, прийняли християнство, гніву імператора не було меж.

Повертаючись із походу із Причорноморя, імператор вирішив вести свою армію через Фессалоніки. Коли імператор Максиміан ввійшов у місто й викликав до себе Димитрія, останній сміливо визнав себе християнином і засудив римськое ідолопоклонство. Максиміан дав вказівку посадити Дмитрія до в'язниці. На світанку 8 листопада (за старим стилем 26 жовтня) 306 року в підземну в'язницю прийшли кати й пробили святого Димитрія списами.

Читайте також
Суспільство Світ має визнати трагедію Голодомору, щоб убивчий подих червоної Москви більше не забирав життя, - Патріарх УГКЦ
Сьогодні, 11:57
Католики Папа Римський відвідає Корсику і зустрінеться з Макроном
Сьогодні, 11:30
Україна і світ Чехія готується визнати депортацію кримськотатарського народу геноцидом
Сьогодні, 11:00
Культура Сьогодні Східна Церква вшановує священномученика Климента, просвітителя Сходу і Заходу
Сьогодні, 10:45