• Головна
  • Новини
  • Митрополит Волоколамський Іларіон тижневий візит до України почав з представлення в Донецьку своєї ораторії...

Митрополит Волоколамський Іларіон тижневий візит до України почав з представлення в Донецьку своєї ораторії

11.11.2010, 10:17
Митрополит Волоколамський Іларіон тижневий візит до України почав з представлення в Донецьку своєї ораторії - фото 1
Візит в Україну митрополита Волоколамського Іларіона (Алфеєва), Голови Відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського Патріархату, почався 10 листопада.

Alfeyev1.jpgВізит в Україну митрополита Волоколамського Іларіона (Алфеєва), Голови Відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського Патріархату, почався 10 листопада. В аеропорту Донецька його зустріли представники Донецької єпархії УПЦ на чолі з єпископом Макіївським Варнавою, вікарієм Донецької єпархії.

У будівлі Донецької обласної філармонії відбулася зустріч митрополита Іларіона з діячами культури і мистецтва Донецької області. На зустріч були запрошені викладачі та студенти донецьких вузів, художники, музиканти, діячі культури, журналісти.

lfeev2.jpgЯк повідомляє «Православіє в Україні», владика звернувся до присутніх зі словом-роздумом на тему взаємин Церкви та культури. Він поділився своїм баченням історії цих взаємин, особливо підкресливши роль культури у вихованні естетичних почуттів як основи для затвердження в людині чеснот.

Серед тих, хто ставив митрополиту Іларіону питання, були не тільки журналісти донецьких ЗМІ, а й викладачі музичних вузів, і студенти. Зокрема, митрополит Іларіон розповів і про твір, автором якого він є і який був вперше представлений донецьким цінителям музики – ораторії "Страсті за Матфеєм".

10 листопада, о 18.00 у Донецькому національному академічному театрі опери та балету ім. А. Солов'яненка вперше була виконана ораторія композитора митрополита Іларіона (Алфєєва) «Страсті за Матфеєм».

alfeev3.jpgТвір прозвучав у виконанні Національної заслуженої академічної хорової капели України «Думка» та Оркестру Ансамблю класичної музики ім. Б. Лятошинського.

Всеукраїнська прем'єра великого твору для хору, оркестру та солістів відбулася в Дніпропетровську 11 квітня 2009 року. Ораторія «Страсті за Матфеєм» прозвучала на черговій зустрічі «Острова класики» в Академічному театрі російської драми ім. М. Горького.

Світові та європейські прем'єри вже пройшли в Америці, Канаді, Австралії, Італії та Москві, Будапешті.