• Головна
  • Новини
  • Митрополит Волоколамський Іларіон у Львові представив свій авторський твір та закликав до відновлення церковної єдності...

Митрополит Волоколамський Іларіон у Львові представив свій авторський твір та закликав до відновлення церковної єдності

23.03.2010, 10:09
Митрополит Волоколамський Іларіон у Львові представив свій авторський твір та закликав до відновлення церковної єдності - фото 1
Під час візиту відбулося представлення ораторії «Страсті за св. Матфієм» авторства Митрополита Іларіона та зустріч з духовенством і владою міста.

1++.jpgЛЬВІВ – Голова відділу зовнішніх церковних зв’язків Московського Патріархату митрополит Волоколамський Іларіон (Алфеєв) відвідав Львів 21 березня. Під час візиту відбулося представлення ораторії «Страсті за св. Матфієм» авторства Митрополита Іларіона та зустріч з духовенством і владою міста.

За повідомленням прес-служби Львівської єпархії УПЦ, в аеропорту митрополита зустрічали архиєпископ Львівський і Галицький Августин, Генеральний Консул Російської Федерації у Львові Гузєєв Є.Ф. та Консул-радник Генерального Консульства РФ Вранчану А.І.

22 березня у свято-Георгіївській церкві відбулося урочисте Богослужіння за участю митрополита Іларіона і архиєпископа Августина, духовенства єпархії. Архиєпископ Августин зазначив, що візит митрополита Іларіона є «три рази своєчасним. «По-перше, можливість прослухати ораторію «Страсті за св. Матфієм»…По-друге, візит важливий саме для Львівської єпархії, тому що тут, на Заході, у релігійному житті широко представлені різні конфесії: римо-католицька, греко-католицька, також Вірменська Апостольська Церква, багато протестантських деномінацій. І Ваш візит, як Голови відділу Зовнішніх Церковних зв’язків Московського Патріархату, є дуже важливим, тому що, ми сподіваємося, послужить ще більшому міжконфесійному порозумінню. По-третє, ми сподіваємось, що Ваш візит допоможе у вирішенні наших проблем на рівні міської та обласної влади», – наголосив архиєпископ Августин.

DSC_2680.jpgУ відповідь владика Іларіон сказав: «Я з особливим відчуттям переступив сьогодні поріг цього маленького храму. Адже саме тут протягом 20 років, незважаючи ні на що зберігається вірність канонічній Українській Православній Церкві. Колись Львівська єпархія була найчисельнішою, а потім велика кількість людей відійшла у різні розколи, що виникли на початку 90-х років». На пам’ять про спільне богослужіння митрополит Іларіон подарував архиєпископу Августину панагію, а свято-Георгіївській церкві ікону Божої Матері «Казанська».

Митрополит Іларіон і архиєпископ Августин відвідали свято-Преображенський жіночий монастир, Львівську обласну державну адміністрацію, де зустрілися з Головою Львівської облдержадміністрації Кмітем М.І. і заступником Голови ЛОДА п. Держком І.З., а також з начальником відділу ЛОДА у справах релігій і національностей Курашем Р.І.

22 березня у Львівській обласній філармонії відбулося прем’єра ораторії «Страсті за св. Матфієм» митрополита Волоколамського Іларіона (Алфєєва). Ораторію виконували: Національна заслужена Академічна хорова капела «Думка» під керівництвом Героя України, народного артиста України, лауреата Національної премії України ім. Тараса Шевченка, академіка, професора  Євгена Савчука, Оркестру Ансамблю класичної музики ім. Б. Лятошинського Національного будинку органної та камерної музики України під керівництвом народної артистки України Валентини Іконник-Захарченко. Солісти: Мирослава Солов’яненко (сопрано), засл. арт. України Тетяна Гавриленко (мецо-сопрано), Олександр Білошапка (тенор), засл. арт. України Ігор Воронка (бас), протодиякон Тарасій Мудрак (Євангеліст). Керівник проекту – народний артист України Анатолій Солов’яненко.

Послухати твір відомого богослова і композитора з м. Києва прибув апостольський нунцій в Україні архиєпископ Іван Юркович, завітали митрополит Львівської Римо-Католицької архидецизії архиєпископ Мечислав Мокшицький, єпископ-помічник Львівської архидецизії єпископ Леон Малий, єпископ Луцької Римо-Католицької дієцизії Маркіян Трофим’як, Ректор Вищої Духовної Семінарії Львівської архидецизії РКЦ священик Олег Саламон, митрополит Львівський і Самбірський УПЦ КП Андрій Горак, Начальник відділу у справах релігій ЛОДА Кураш Р.І., Командувач військами західного оперативного командування ЗСУ генерал-лейтенант Куцин М. М. та старші офіцери інших військових структур, представники дипломатичного корпусу, керівники громадських організацій та національно-культурних товариств Львівщини, інтелігенція, православна молодь.

Після завершення ораторії відбувся виступ митрополита Іларіона на тему: «Виклики сучасного світу Християнству» та спілкування з аудиторією. Митрополит сказав: «Господь наш Ісус Христос це той універсальний ідеал, до якого мають прагнути люди. Кров Ісуса Христа, що пролита за кожного з нас, об’єднує нас усіх в одне Тіло. Тому так важливо укріплювати церковну єдність. Тому так болісно ми переживаємо те, що людськими руками розірваний Нетканий Хітон Христовий – Його свята Церква. Вона була створена Богом. Тому людськими зусиллями ми не можемо відновити те, що розірвано, зруйновано. Але ми можемо і повинні молитися про втрачену єдність. Ми можемо і повинні, зберігаючи недоторканою свою віру, робити певні кроки назустріч одне одному. І я дуже хочу, щоб саме тут, у цьому місті, сталося чудо: милістю Божою і людськими зусиллями відбулося відновлення того, що було знищено».