Міжнародна конференція Integral Human Development в УКУ обговорює цілісний розвиток людини в епоху цифрових технологій

25 лютого, 10:40
Суспільство
Міжнародна конференція Integral Human Development в УКУ обговорює цілісний розвиток людини в епоху цифрових технологій - фото 1
23 лютого стартувала міжнародна конференція «Цілісний розвиток людини в епоху цифрових технологій: бідність, міграція, пандемія та ідея нової соціальної етики». «У часи широкої ізоляції запрошуємо вас долучитися до розмови про те, як будувати кращі суспільства з духом солідарності», – зазначають організатори конференції.

Це вже третя щорічна конференція факультету Суспільних наук УКУ. Через пандемію вона вперше проходить онлайні, а тому долучитися до дискусії може кожен.Також вперше серед організаторів конференції – 4 університети: УКУ, Джорджтаунський університет у Вашингтоні (Georgetown University), Університет Нотр-Дам, США (University of Notre Dame) та Папський університет святого Томи Аквінського у Римі (The Angelicum).

Конференція триватиме до 26 лютого.

У рамках конференції відбуваються дискусійні панелі. Серед них: «Political, Economic and Social Inequality: New Ethics in a New World» та «Integral Human Development and Education for Moral Agency».
Андрій Гундер, Президент Американської торгової палати в Україні, сенатор УКУ говорив про те, що пандемія показала наскільки важливо сьогодні є довіра, спільнота, підтримка та комунікація. АВ ще він говорив про УКУ ― як чудовий приклад позитивних змін протягом 20 років і яку важливу роль університет виконує для спільноти, як і інші католицькі університети, які є співорганізаторами цієї конференції.

Міжнародна конференція Integral Human Development в УКУ обговорює цілісний розвиток людини в епоху цифрових технологій - фото 67631

 

Володимир Лавренчук, голова правління Райффайзен Банку Аваль (2005-2019), сенатор УКУ розповів, що пандемія стала причиною справжніх викликів, змінилася «архітектура» бізнесу, працює модель підтримки тих, хто постраждав найбільше.

Іванна Климпуш-Цинцадзе, народна депутатка України, голова Комітету у справах Інтеграції України до Європейського Союзу, членкиня наглядової ради Аналітичного центру УКУ говорила про важливість сьогодні глобальних політичних проектів та співпраці і місце у цьому процесі Украіни: "Цей шлях не можливий без менших країн, таких як Україна. І саме реформа міжнародних інституцій можуть бути ключем до пошуку рішень".

шлося і про те, як пандемія вплинула на освіту.

Мирослав Маринович, проректор УКУ наголосив, що одне із завдань освіти – дозволяти людям зростати у свободі; дозволяти помилятися; створювати можливості вчитися на своїх помилках та підніматися; навчити молодих людей розрізняти правду і брехню, так ми робимо їх спроможними відповідати на виклики сучасності.

Міжнародна конференція Integral Human Development в УКУ обговорює цілісний розвиток людини в епоху цифрових технологій - фото 67630

 

Завідувачка кафедри філософії УКУ Орися Біла, розповіла, чому УКУ став одним із найуспішніших університетіа України: "Університет – це не про будівлі, а про спільноту. Роль університету не просто відповідати на запити суспільства, а бути проактивними і дивитися вперед, передбачати майбутнє. Багато університетів в Україні перебувають у пастці системи державних правил гри ще з радянських часів, і цю траєкторію важко змінити. В УКУ ми з самого початку були гнучкі і це наша перевага".

У рамках конференції відбулося інтерв’ю президента УКУ владики Бориса Ґудзяка католицькому журналісту Шону-Патріку Лавету, який протягом багатьох років очолював англійську службу Радіо «Ватикан».

Владика Борис розповів про вплив батьків на його любов до науки і навчання: «Батько ставив амбітні цілі, а мама вела за руку, супроводжувала, наприклад дбала про те, щоб ми добре вчили українську мову, і до школи я майже не говорив англійською. А потім прийшов смак. Вчитися новому — неймовірно. Навчання — це процес, командна робота і всі викладачі знають, що найкраще пізнаєш свій предмет, коли починаєш його викладати. У сучасному світі навчання — це супровід, приклад, вміння бути поруч, а не просто єрархічне передання знань. Сучасний світ мережевий, тому важливо, щоб люди вчилися будувати стосунки, відчували солідарність, а не залишалися самотніми. Вчитися новому — неймовірно. Навчання — це процес, командна робота і всі викладачі знають, що найкраще пізнаєш свій предмет, коли починаєш його викладати».