Created with Sketch.

Міжнародна конференція у Києво-Печерському заповіднику зібрала науковців та істориків для пошуку співпраці між Церквою, наукою та суспільством

27.05.2010, 12:34

Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник 26-28 травня 2010 року проводить VIII Міжнародну наукову конференцію «Церква – наука – суспільство: питання взаємодії».

КИЇВ – Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник 26-28 травня 2010 року проводить VIII Міжнародну наукову конференцію «Церква – наука – суспільство: питання взаємодії». Конференція присвячена пам’яті митрополита Київського і Галицького Євгенія (Болховітінова). Цьогорічна конференція організована спільно з Центром археології Києва Інституту археології НАН України, повідомляє кореспондент РІСУ Олександр Бойко.

Відкриття конференції відбулось 26 травня на пленарному засіданні у Києво-Печерському історико-культурному заповіднику. Учасників конференції привітала та побажала плідної праці директорка заповідника Марина Громова. Від імені церкви ігумен Сильвестр зачитав привітання архиєпископа Антонія (УПЦ), ректора КДА і семінарії. У привітанні архиєпископ зазначив, що робота наукових працівників і Церкви може йти разом: Церкви, як певної інституції, яка прагне істини, і науковців, які теж прагнуть істини.

Один із організаторів  заходу – Костянтин Крайній, кандидат історичних наук, сказав, що метою конференції є об’єднання напрацювань та висвітлення нових питань в такій науці як історія Церкви: «Взагалі наша конференція ще на своєму початку у 2003 році ставила за мету об’єднати науковців які займаються історією Церкви. Тоді було звернуто увагу на те, що якщо є таке поняття як історик середньовіччя, медієвісти, візантиністи і т.д., то історики Церкви не збираються в окремі конференції, збірники. Тому наша мета зібрати істориків Церкви. Коли вони почали збиратися, то виявилося що є питання, які мають розглядатися, наприклад джерела з історії Церкви. Таким чином з’явився ще один напрямок – правові аспекти Церкви в історичному контексті і в сьогоденні. Протягом восьми років викарбувалися основні напрямки роботи конференції. Після цього ми почали шукати особистість, яка так само займалася історіографією Церкви. Нею виявився Митрополит Євгеній Болховітінов, саме йому ми присвітили цей захід. Зібрання вчених дає змогу вже на рівні методології зробити кроки вперед для більш плідної наукової роботи».

Учасники конференції  зосередяться на розгляді наступних питань: історіографічні, джерелознавчі та методологічні проблеми дослідження історії Церкви, актуальні питання історії Церкви, особистість і Церква: історико-біографічні розвідки, археологічні дослідження пам’яток церковної давнини, історико-правові аспекти діяльності Церкви.

Робота конференції  буде продовжуватись по 28 травня. Під час роботи конференції  буде прослухано близько 60 доповідей провідних вчених – представників вітчизняних академічних інститутів та вищих учбових закладів, а також науковців з Росії, Білорусі та Польщі. Серед доповідачів – близько 40 докторів та кандидатів наук.

Читайте також
Світові Колишній рабин Москви закликав світ засудити антисемітську заяву Путіна
Сьогодні, 14:34
Міжконфесійне Юраш: Зустріч Предстоятеля ПЦУ з Папою - важливе продовження визнання Української Церкви
Сьогодні, 13:59
Суспільство Предстоятель Білоруської Автокефальної Церкви відвідав на фронті полк Калиновського
Сьогодні, 13:07
Суспільство Представники УПЦ МП вдруге не пустили нових управителів до собору у Каневі
Сьогодні, 12:32