Представники Моніторингової місії ООН, а також парламентарі Північної Європи та Балтії продовжують відвідувати релігійні громади України з метою моніторингу релігійних прав і свобод у країні.
Представники Моніторингової місії ООН, а також парламентарі Північної Європи та Балтії продовжують відвідувати релігійні громади України з метою моніторингу релігійних прав і свобод у країні, повідомляє портал "Релігія в Україні".
30 січня у м. Кременець на Тернопіллі відбулася зустріч представників Моніторингової місії Управління Верховного комісара Організації Об`єднаних Націй з прав людини в Україні Клер Уїлан та Наталії Пилипів зі священиками та працівниками Тернопільської єпархії УПЦ (МП), а також парафіянами храмів сіл Колосова, Башуки, Катеринівка та Кути.
Під час зустрічі Моніторинговій місії показали матеріали, які, за словами представників УПЦ (МП), є свідченням порушень права віруючих УПЦ (МП) на Тернопільщині. Повідомлена інформація була засвідчена та детально описана священиками та парафіянами громад УПЦ (МП).
Співробітники Управління Верховного комісара Організації Об`єднаних Націй з прав людини в Україні вислухали повідомлення віруючих УПЦ (МП), висловивши сподівання на подальшу співпрацю в рамках Моніторингової місії.
Місія оприлюднює щомісячні доповіді про ситуацію щодо прав людини в Україні та пропонує рекомендації задля її покращення.
Наступного дня, 1 лютого, у в рамках свого візиту до України, спікери парламентів низки країн — Швеції, Фінляндії, Норвегії, Ісландії, Данії, Естонії, Латвії та Литви — відвідали Свято-Михайлівський Золотоверхий монастир УПЦ КП.
Гостей на подвір’ї зустрів намісник монастиря єпископ Вишгородський Агапіт. Спершу він розповів присутнім історію заснування, зруйнування та відновлення монастиря, а потім запросив усіх до Михайлівського собору. Там делегація мала змогу послухати духовні піснеспіви у виконанні хору Київської православної богословської академії та поставити свічки, йдеться на сайті УПЦ КП.
Також керівники парламентів побували у трапезному храмі монастиря на честь св. апостола і євангелиста Іоана Богослова, де намісник розповів гостям про те, яку роль Михайлівський Золотоверхий монастир відіграв під час Революції гідності та чим слугував цей храм під час подій лютого 2014 року.