Міжнародний фестиваль «Коляда на Майзлях» відбудеться в Івано-Франківську у новому форматі

29.12.2020, 18:58
Культура
Традиційний фестиваль «Коляда на Майзлях» відбудеться в Івано-Франківську на парафії Царя Христа з 8 до 10 січня.

Міжнародний фестиваль «Коляда на Майзлях» відбудеться в Івано-Франківську у новому форматі - фото 64312

 

Через карантинні заходи пройде він у новому форматі – концертів у храмі і виступів онлайн.

«Коляда на Майзлях» - це вже бренд. Щороку фестиваль вимагає певних зусиль, адже триває вже дванадцятий рік поспіль, росте і продовжується в різних форматах, - розповідає настоятель парафії Царя Христа, ігумен монастиря отців-василіян в Івано-Франківську отець Артемій Новіцький. - Цього року виникало питання, чи продовжувати його. Адже чимало подій відкладалися через пандемію коронавірусу. Але ми, з Божою допомогою, знайшли «золоту середину». Отже, оптимальним варіантом проведення заходу став онлайн формат з виступами гостей і концерти колективів у храмі Царя Христа. До слова, одним з аргументів продовження фестивалю став приклад жителів Італії, які на початку пандемії виходили на балкони своїх помешкань і співали. Пісня – це також свого роду імунітет проти вірусу, який не лише фізіологічне, але й психологічне явище етногенезу народу. А коляди це те, що виражає душу людини, тим більше, що це не будь-які пісні, а звернена до Бога молитва».

Зі слів організаторів фестивалю - географія його значно розширилася. Проте, через часові обмеження, не всі хто хотів, зможуть взяти в ньому участь. Але значно більше своїх виступів у храмі Царя Христа зможуть показати місцеві колективи, зокрема, парафіяльні.

«Ми не можемо прийняти у храмі великі хорові колективи такі як, капела бандуристів України ім. Г.І.Майбороди. Тому акцентуємо на виступах невеликих колективів, малих форм. Також не буде традиційної фестивальної ходи містом та виступів у центрі. Але, завдяки онлайн і телевізійній трансляціям, усі охочі зможуть долучитися до святкового дійства», - додає співорганізатор фестивалю Ігор Дем’янець.

Також на одній із центральних площ Івано-Франківська буде встановлено великий екран, на якому щодня відбуватиметься трансляція «Коляди на Майзлях».

Щодо закордонних гостей - вони доєднаються до фестивалю онлайн. Польща буде представлена колективами з Варшави, Кошаліна, Любліна, Німеччинина - хором з Мюнхена, Ізраїль - колективами професійним і аматорським. Американський континент буде преставлений хором «Думка» і церковним хором з Ньою-Йорка (США), колективами аматорським і сімейним отця Галадзи з Отттави (Канада), колективом українців з міста Сан-Паулу (Бразилія).

Зірковмими гостями на цьогорічній «Коляді на Майзлях» заявлені - «Шпилясті Кобзарі» і «Мала Хорея Козацька», які виступлять в храмі Царя Христа.